Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök vagy jogász legyek? Miért?

Mérnök vagy jogász legyek? Miért?

Figyelt kérdés

A jogi és a mérnöki vonal egyformán érdekel.

Nem tudom azt se eldönteni, hogy humán vagy reál beállítottságú vagyok-e. Valahol a kettő között állok, minden jól megy és érdekel is.



2020. dec. 26. 21:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%

#10


Ne zavarjon, hogy a #2-es egy másik válaszoló volt. Még mindig idegesen írogatsz.

2020. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Hú, életem tévedése volt összekeverni két hasonló %-os válaszolót, akik kb. ugyanazt írták! 😅 Frusztrációt csak a te szavaidból lehet kiolvasni, mert te idegességedben(?) elferdíted, amit mondok. (A másik opció az lenne, hogy ennyit tudsz...) Személyeskedsz, az egyetlen ellenérved az volt, hogy én szerinted frusztrált vagyok (LOL), én meg 4 bekezdésen át taglalom hogy mi hülyeség abból, amit írtál... Neked rögtön azzal kell jönnöd hogy hűdemilyensokat keresel, amikor én GyK-s hülyeségek cáfolataként írtam az enyémet. Értő olvasás, ugye. Az érveid anekdoták (az évfolyamelső vegyész kifoghat egy jó gyógyszeripari állást), vagy színtiszta baromságok ("Az, hogy saját bevallásod szerint mégsem megy annyira jól a fizika, már kapásból kilövi a műszaki szakokat"). A villamosmérnököt ajánlottad, csak éppen elfelejtetted megemlíteni a fizikát, amit az építésznél valamiért megtettél. Rossz, haszontalan tanácsokat adsz, ne engem utálj, ha ezt mások érdekében szóvá teszem.

Kérdező, én úgy mondanám, hogy előnyben lennél, ha mennél matekfaktra. Nyilván a fizika sem árt, de az sem szükséges feltétel. Középiskolához képest az 1. félév mélyvíz, és előnyben van az, akinek pár dolgot csak ismételnie kell. De sokan meg tudják oldani fakt nélkül is. (Arról nem is beszélve, hogy ha faktra mész, attól még írhatsz középszintű érettségit. Egy alapos felkészülés után a 90% feletti pontszám jól jöhet a pontszámításnál.) Minden szakon a fizika azon ága hangsúlyos, ami a szakhoz (vagy a szakma alapműveltségéhez) kell. Egy gépésznek fontosabb a szilárdságtan és a dinamika, a villamosmérnöknek az elektronika és elektromágnesesség (talán még kvantummechanikát is tanulnak), az áramlástan pl. a gépészeknek és vegyészeknek fontos... De a BME-n szerintem senki sem ússza meg a fontosabb ágak egyikét sem, legfeljebb sokkal kevesebbet tanítanak és kérnek számon belőle. A konkrét tantervek mások két egyetem ugyanazon szakjánál is, így a korrekt választ a tantervi hálók és tárgylapok tudják megadni, ezeket megtalálod a karok honlapján. Én közlekedésmérnökit végeztem, ami a GYK szerint egy dologra jó: elmenni a MÁV-hoz bakternak, bruttó 340-ért. Esetleg a Volánhoz. És ez egy hatalmas baromság, jó példája annak, hogy mindent fenntartásokkal kell kezelni amit itt olvasol. Pláne ha az valami lenéző vagy fikázó vélemény.

2020. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Pannonra járok. Itt sem arany az élet, de nem tántorítanálak el egyik mérnökszaktól sem. Jómagam vegyészmérnöknek tanulok és rohadt nehéz, viszont ezen az egyetemen nemzetközileg elismert a diplomád ebből a szakból egyedül itt Magyarországon. Rohadt nehéz megmondom az igazat, de én 50%-os középmatekkal meg 2-es fizikával mentem és mégis sikerül, szóval erre nem kell ráparázni. Nyilván jó ha úgy megy az ember oda hogy tudja a matekot elemi szinten és tovább, de ez nem kell hogy kizárjon bármiből is.
2021. jan. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!