Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök vagy jogász legyek? Miért?

Mérnök vagy jogász legyek? Miért?

Figyelt kérdés

A jogi és a mérnöki vonal egyformán érdekel.

Nem tudom azt se eldönteni, hogy humán vagy reál beállítottságú vagyok-e. Valahol a kettő között állok, minden jól megy és érdekel is.



2020. dec. 26. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Milyen mérnök? Nem mindegy :)

Informatikai mérnök, szoftverfejleszto mérnök azon belül pl,vagy teljesen más fajta mérnöki?

Bár ez meg a tömény jog,aztan szakosodas is több év, meg stb..ég és föld a kettő

2020. dec. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Lebeszélnélek a műszaki tanulmányokról... Én építőmérnöknek tanultam a BME-n. Borzasztóan elméleti a képzés, tehát semmi gyakorlati jelleg, cserébe dög nehéz. A tanulmányaim végén pánikszerű, ha nem is rohamaim, de eseményeim voltak miatta. Persze embere válogatja, van akinek könnyebben ment, de mindenkinek kivétel nélkül egész féléves megfeszített tanulás, beadandók készítése, sok átvirrasztott éjszaka volt az ára és vele együtt a sok aggodalom és stressz. Persze szép szakma, de én, ha újra kezdhetném, nem kezdeném újra. És kezdő mérnök fizetés... hát mondjuk úgy, egy nehéz póttal előbbre lennél :)
2020. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mérnökinél többféle irány is érdekel, amik közül még nem igazán sikerült választanom. Véletlenszerű sorrendben: vegyészmérnök, gépészmérnök, mechatronikaimérnök, villamosmérnök, biztonságtechnikai mérnök, járműmérnök, repülőmérnök és ezek mellett egy kicsit az építész és a logisztikai mérnök is.

Tudom, hogy nem műszaki, de a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus is már megfordult a fejemben.

A jogra azért gondoltam, mert igaz, hogy sok mindent meg kell tanulni, utána a saját tudásomból tudok majd problémákat megoldani és másoknak tanácsot adni, segíteni. Szerintem ugyanez igaz a mérnöki tanulmányokra is, hogy utána sokat tudom majd hasznosítani.

Az, hogy a szakosodással együtt a jog rentegeteg év, nagyon elbizonytalanít. A mérnöki alapszakoknál pedig az, hogy sohasem voltam egy fizika zseni.

BME-re semmiféleképpen nem mennék, rengetegszer hallottam már, hogy ott nagyon nehéz és szivatós.

Attól meg mindkét iránynál nagyon félek, hogy túl sok lesz, nem fogom bírni és kikészít. De ezek érdekelnek nagyon, és ez miatt nem akarom már előre feladni.

2020. dec. 27. 11:46
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

A minden jól megy, az nem elég. Kell, hogy valami jobban érdekeljen, ami a legkevesebb energiabefektetéssel is csuklóból megy és magadtól is foglalkozol vele otthon.

Az, hogy saját bevallásod szerint mégsem megy annyira jól a fizika, már kapásból kilövi a műszaki szakokat, de azért lebontva egyesével:


- vegyészmérnök: Ha nem kémiáztál komolyabban, akkor hanyagolnám. Egyébként sem jó a fizetés átlagban. Ha viszont nagyon szereted a kémiát és jó is vagy, akkor meg lehet csípni valami jobb állást a gyógyszeriparban.


- építész: Nyugodtan kihúzhatod a listáról. Sokat kell tanulni, kell fizika, rosszak a fizetések, rosszak a munkakörülmények, be sem jelentenek teljesen és elég hullámzó tud lenni az építőipar. Pár évig vannak beruházások, aztán egyszerre bezuhan az egész, aztán elölről.


- logisztikai mérnök: Ez annyira mérnök, mint a kertészmérnök, de van benne állás és talán a leglightosabb képzés a felsoroltakból, szóval megfontolandó.


- repülőmérnök: Autoskip. Pályaválasztáskor gondolj arra is, hogy hány cég lehet az országban, ahol el lehet helyezkedni egy adott végzettséggel. Nyugodtan nézegess álláshirdetéseket, hogy lásd mire van valós piaci igény.


- biztonságtechnikai: Erre nem látok rá annyira, utána kellene nézni, hogy mekkora igény van rá.


- járműmérnök és gépész: Fizetésben közepesen jó, kb a logisztika és közgazdász szintjén mozog. Azért néha vannak és most is voltak leépítések az autóiparban. Gépészként más területre is lehet szakosodni, de mindenki az autóiparba akart menni, mert ott nagyobbak voltak a fizetések.


- mechatronika, villamos: Mérnökből kb ez a legjobb opció az elhelyezkedést és fizetést tekintve. Infós szakokkal vannak egy ligában.


- informatikus szakok: Ha mostanában kell pályát választanod és még nem programoztál soha, akkor nem biztos, hogy erőltetni kellene, mert lehet nem is tetszik majd. Fizetés / karrier szempontjából nagyon jó, könnyű vele külföldre is menni. Sokat kell tanulni hozzá, nem is az egyetemre, hanem mellette és utána. Kifejezetten erősen ajánlott már egyetem mellett is dolgozni a szakmában. Itt avul leggyorsabban a megszerzett tudás. Nem családbarát munka. Mivel családalapítás környékén időhiány miatt leáll az otthoni tanulás, sokan megrekednek egy szinten ekkor és / vagy váltanak más rokon területre => ezért van hiány a programozókból, mert olyan 35 felett már nagyon kevés az, aki még tisztán csak programozásból él, közben meg pont programozóból kellene a legtöbb egy fejlesztési projektre.


- jog: Ez nagyon kilóg a többi közül. Azt kell eldönteni, hogy milyen jellegű dolgokat tudsz könnyebben tanulni. Ha a magolás megy jobban, akkor a jog jó irány lehet. Ha inkább megértős tanulás megy, akkor valami reálos területet keress.

2020. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Ezt végigolvasva rájöttem, hogy a vegyészmérnök és az informatika abszolút nem nekem való. Továbbá mégjobban megerősítettél abban is, hogy az építész és a repülőmérnöki nem érné meg.

Most visszaolvasva elfelejtettem megemlíteni, hogy az anyagmérnöki és a biomérnöki is érdekel. Ezekről mi a véleményed?

Egyszerűen nem tudok magolni, sokkal inkább a megértős tanulás megy. A humán tárgyakat is így jegyzem meg, ezért gondolom azt, hogy lehetséges, hogy a jog is menne magolás nélkül. De lehet ezzel nagyon tévedek.

A fizikával úgy vagyok, hogy van olyan része, ami érdekel és nagyon jól megy, de pár részét képtelen vagyok felfogni. Műszakira is csak úgy mennék, hogy informatikából érettségizek helyette, és később tanulnám meg jobban azokat a témaköröket, amik az adott alapszakon nagyon kellenek.

2020. dec. 27. 14:53
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Az anyagmérnöki elhelyezkedésben kb a gépészmérnökivel van egy szinten, igazából gépész bsc-ről is lehet menni anyagmérnöki msc-re, szóval valamennyire hasonló a kettő. Bár itt inkább az anyagtulajdonságok vannak előtérben, fröccsöntés, csiszolás, vágás, stb.


Biomérnökiről nem sokat tudok, de itt már írták a gyk-n, hogy nem éri meg, mert nem jók a fizuk. Élelmiszermérnökhöz hasonló.


Azt ne csináld, hogy infóból érettségizel és majd csak nyáron fizikázol műszakira. Akik 2 évig fakton fizikáznak, azoknak is nehéz sokszor az egyetemi fizika. Az gáz, ha felvétel után derül ki, hogy nem megy a szakhoz szükséges 1-2 nagy tárgy.

2020. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, eszedbe ne jusson megfogadni ezeket a "tanácsokat". A kedves válaszoló lehúz minden szakot, megpróbál rád ijeszteni, gondolom azért, mert neki egy szenvedés volt az egyetem, és szar a munkája és a fizetése. Mi az hogy "akik 2 évig fakton fizikáznak, azoknak is nehéz sokszor az egyetemi fizika"?! Sokan nem emelteznek fizikából vagy matekból, aztán mégis diplomával jönnek ki az egyetemről. Minek vannak a gyarkorlatok? Az Analízis 1 miért a gimnáziumi matekfakt anyagát adja le? Hogy szintre hozza azokat akik nem tanulták, MERT EZEK NEM BEMENETI KÖVETELMÉNYEK! Meg hogy nem erősséged a fizika, erre a villamosmérnököt, mint az egyik legjobb opciót ajánlja, mert jók a lehetőségek... A villamosmérnökihez képest kb. minden más szakon lightosabb fizika van... A repülőmérnök autoskip?! A repülőmérnök neve angolul professional pilot... [link] Tényleg éhen lehet ezzel halni... Talán az egyetlen értelmes tanács, hogy ne menj mérnökinfóra, amíg ki nem próbálod a programozást.

A BME-n végeztem én is, és valóban van minden szakon pár önjelölt isten, aki szereti szívatni a hallgatókat. De valahol megértem, mert valahogy ki kell szórni a 300 ponttal bejutó funkcionális analfabétákat, akiknek szégyen lenne diplomát adni. Más egyetemekről ilyen szívatásokat nem igazán meséltek azok, akik alapszak közben, vagy mesterre mentek át máshova... (És nem, máshol sem retardált mindenki, de oda sokszor minimum ponttal is be lehet jutni. Egy jó gimnázium után én néha rácsodálkoztam, hogy milyen buta emberek is vannak a szaktársaim között. Képzelem mi lehet máshol, amikor valaki csak azért megy egy másik egyetemre, mert a BME-re nem vették fel...)

A fizikából konkrétan semmit sem használok a munkám során. Csak azt, hogy v=s/t és s=a/2*t^2, ami meg nem egyetemi anyag. Középiskolában sem érdekelt a tárgy (annál inkább az informatika, én abból emelteztem), de egyetemen előbb-utóbb összejött legalább egy kettes, legyen az a fizika tárgy villamosságtan vagy mechanika. És jól elvagyok a logisztikához meg kertészhez hasonló büfémérnöki diplomámmal, amire azt mondják a GYK sZaKéRtŐi, hogy "itthon csak pár állami cégnél lehet vele dolgozni szar fizetésért". Én meg törölgetem a könnyeket a szememből a havi nettó 400 ezremmel.

Találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni, és jelentkezz oda. Nézegesd a szakok szakirányait és specializációit, hogy melyik érdekelne. Ne félj hogy nehéz lesz, előbb-utóbb kiderül, és később is át tudsz jelentkezni máshova. Ha meg megvan az első 2-3-4 féléved, már sok szakmai tárgyad lesz, ami esetleg jobban fog érdekelni, mint a természettudományos alapismeretek.

2020. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

#7


Frusztrált vagy. Ne legyél frusztrált.


Nekem nem volt szenvedés az egyetem, 2 diplomám is van, informatikában dolgozok, szóval a nettó 400-as fizuddal előttem nem tudsz nagyzolni. :D

Inkább neked lehetett szenvedés, ha saját bevallásod szerint is csak előbb-utóbb lett meg a 2-es a büfémérnök szakon.


A villamosmérnököt nem ajánlottam, csak leírtam, hogy amúgy az egy jó szak elhelyezkedési szempontból. Írtam már a #4 elején, hogy fizika nélkül lehetnek problémák a műszaki szakokon. A kérdezőn múlik, hogy továbbtanulásig beleteszi-e az energiát azokba a tárgyakba, amik a komolyabb szakokhoz kellenek.

2020. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy a válaszok, amiket itt kapok nem mindig 100%-osan pontosak. Ettől függetlenül minden választ figyelembe veszek és ezek formálják az elképzeléseimet egy adott szakról. Nem kell ez miatt senkinek se veszekednie,hogy ki tudja jobban. Én még úgyse vagyok olyan tájékozoztt, hogy ki tudjam szűrni magamtól, így minden segítség jól jöhet.

Ha már a fizika tudás megint szóba jött, melyik mérnöki szakoknál kell kevésbé?

Amit írt a #7-es, hogy az analízis 1 a matekfakt anyaga, az azt jelenti, hogy nem leszek hátrányban úgy, hogy nem járok belőle fakultációra?

#7, ha megkérdezhetem, te melyik szakot végezted el?

2020. dec. 27. 17:29
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Hülyeségekkel húzod le a mérnöki szakokat, bevallod hogy rosszul választottál pályát, és én vagyok a frusztrált? 😂 Te konkrétan leírod hogy pszichiátriai tüneteid voltak az egyetemtől, hát akkor biztos én szenvedtem... :D Mindjárt irigykedek a szakmáját utáló, kétdiplomás építész-informatikusra... Aki csak ezt a személyes informatikus szálat hagyta ki az amúgy teljesen szubjektív és közhelyes válaszából... :D Kamu az egész 😅

Rossz kezdő fizetésre panaszkodsz, én meg ezt kapom 1,5 év tapasztalattal. Ez nem nagyzolás, nem felvágás, de megértem hogy téged idegesít. Ha menne az értő olvasás, akkor látnád hogy mire írtam, de te persze támadásnak veszed, mert... khm... frusztrált vagy. Segítek: >>És jól elvagyok a logisztikához meg kertészhez hasonló büfémérnöki diplomámmal, amire azt mondják a GYK sZaKéRtŐi, hogy "itthon csak pár állami cégnél lehet vele dolgozni szar fizetésért".<< A büfémérnök is a te hülyeségeden való gúnyolódás volt, nekem nincs semmi bajom a logisztikával meg a kertészmérnökkel. A 2-esért való szenvedést is csak durva félreolvasásokkal lehet kiszedni a válaszomból, amit vagy direkt csinálsz, vagy... Inkább hagyjuk.

Ez a "kihullik az egyetemről, ha nem doktorál le fizikából a felvételiig" hozzáállás még mindig baromság. Tömegek végeznek mérnöki szakon emelt szintű fizika érettségi nélkül, aki mást mond, az hazudik. Vagy lehet csak nem akar magának konkurenciát a munkaerőpiacon... 😅

2020. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!