Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika vagy pszichológia...

Anglisztika vagy pszichológia szakkal lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyikkel sem könnyű, és mindegyiket “büfészaknak” tartják, csak kíváncsi vagyok, hogy melyikkel lehet könnyebben munkát találni. Leginkább azok válaszára vagyok kíváncsi, akik az említett szakok egyikén végeztek. Hogy helyezkedtetek el vele? Megbántátok, hogy erre a szakra mentetek?

2020. dec. 23. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy nyelvszak mindig jó. Egyetemen dolgozom, látom-hallom merre mennek tovább a végzősök. Anglisztikával sokan fordítónak (pl.sorozatok feliratát, könyveket stb..),tolmácsnak tudnak menni. Ha érdekli a tanítás, magántanárként vállalnak korrepetálást. De nagy multiknál helyezkednek el a legtöbben, ahol magas szintű nyelvtudàst várnak el.

Pszichológiát végzettek közül néhányan maradnak az egyetemen phd-zni, majd tanítani. Van, aki szakosodik és pl.iskolában helyezkedik el vagy kórházban stb..De olyan is akad, aki.HR-esnek megy cégekhez.

2020. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
A pszichológia nagyon jó szak, most is dolgozom multis menedzserként pszichológus végzettségű menedzserekkel.
2020. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Az első válaszoló nagyon messze van a realitásoktól az anglisztikát illetően. Nem is értem, miért válaszol az, akinek nincsen ismerete a tényleges helyzetről. Nemhogy az anglisztika alapképzéssel, de még a mesterdiplomával is szintelehetetlen szakmán belül elhelyezkedni. A fordítói és tolmácsi állások száma pedig közelít a nullához. Még aki az erre célzott fordító és tolmács mesterképzésen végez, azoknak is a négyötöde nem talál állást és fél éven belül feladja a keresgélést. A szabadúszó fordítókat pedig olyan rosszul és esetlegesen fizetik, hogy felkopik az álluk. Nekem egy jó ismerősöm regényeket fordított angolból, s egy éven belül otthagyta, mert rájött, hogy óradíjban számolva magántanárkodással háromszor annyit kereshet, s ráadásul biztosan, nem pedig esetlegesen, amikor éppen van megbízás. Tanárkodáshoz pedig tanári végzettség kell, ami még a mesterdiploma után egy újabb év. Akkor pedig már célszerűbb az angol mellé egy szakpárt választani, s kétszakos középiskolai tanárként végezni ugyanennyi idő alatt. Multinál elhelyezkedni adinisztrátornak pedig nyelvszakos diploma nélkül is lehet, ha a nyelvtudásod jó. Egyszóval anglisztikára menni elhelyezkedés szempontjából az egyik legrosszabb választás.


Pszichológiára menni már több értelme van, de csak akkor, ha a mesterdiplomát is megcsinálod. Utána ugyanis (egy darabig) szupervízor felügyelete mellett fogadhatsz már klienseket, s ha megcsinálod a klinikai pszichológusi szakvizsgát, onnantól magánpraxissal igen tisztes jövedelmed lehet. Egy terápiás óráért legalább duplaannyit elkérhetsz, mint egy angolóráért.


Egyébként sem az anglisztika, sem a pszichológia nem "büfészak", mindkettő komoly tanulást igényel. Aki mást gondol, az előítéletek alapján gondolja úgy.

2020. dec. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
3-assal értek egyet. Fordítókra biztos mindig szükséges, de tolmácsra? Az iparban elhyelezkedett mérnökök, managereg, stb., mind tudnak (vagy tudniuk kéne) kommunikációs szinten angolul, és ez csak egyre inkább ebbe az irányba mozdul el. Sőt, szerintem aki nincs még 40-50 éves, és nem tud angolul középszinten legalább, az már nagyon le van maradva a világtól.
2020. dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
#3megcáfolnám, h.csak tanári diplomával lehet magántanár vlki. Több barátnőm, ismerősöm konkrétan abból êl, h.diákokat korrepetál angolból, spanyolból stb..nincs tanári diplomájuk. Egyik még csak nem is járt nyelv szakra, csak penge spanyolból.
2020. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

NEM a szakon múlik, hanem hogy mit hozol ki belőle. Ha jól tanulsz, kimész pár ösztöndíjra, vannak eredméyneid, szerzel mellett munkatapasztalatot, KAPCSOLATOKAT, mindennel siekres leszel.


Anglisztika mellé ha megtanulsz még egy nyelvet magas szinten akkor multinál full jó vagy, ha megcsinálsz 10 év múlva egy MBA-t, simán lehetsz vezető.


Pszichológia szintén multihoz hasonlóan jó belépő de egy csomó szellemi szabadfoglalkozású lehetőséget is megnyit.

2020. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó álmodozz csak... multinál MINDENKI tud angolul, ezért nem adnak munkát, mivel ez olyan, mint az írni-olvasni tudás. Max titkárnőként alkalmaznak. Kell a szaktudás, nem vesznek fel menedzsernek, amikor kapnak a helyedre rendes közgazdászt is dögivel.
2020. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%

Utolsó "tudni angolul" és SZÍNVONALASAN, nemzetközi üzleti környezetben komolyan vehető szinten beszélni, tolmácsolni két nyelven nagyon nem ugyanaz a szint. Attól hogy az átlag multis dolgozó megérti a netflixet és tud smalltalkolni az külföldi kollegákkal, nagyon nincs azon a szinten hogy bent legyen segédkezni egy tárgyaláson pl az anyavállalattal. Ahhoz meg semmi szükség közgáz diplomára hogy elvezesd azt a részleget ahol már van 10 év tapasztalatod.


Legalább 3 ismerősöm van bölcsészként vezető pozícióban multinál de a kommented után majd gyorsan szólok hogy csak imposztorok. :) Ja várj nem, mert nem egy megkeseredett gyk-s kisember véleményére adnak az alkalmazóik.

2020. dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó én is ismerek extrém diplomákkal menedzsereket, de azért más az, ha egy pályakezdőnek adsz tanácsot – nem lehet arra a 2-3 ismerősödre mutogatni, akiknek véletlenül sikerült anglisztika diplomával bankigazgatónak lenni. Az meg nettó hülyeség, hogy a 10 év vezetői tapasztalat után ne érdekelne senkit a diplomád. Esetleg egy kommunikációs osztályon elmegy egy anglisztika diploma, de egy kontrollingon, marketingen, stratégián már semmi keresnivalója nincs képzetlen embernek.
2020. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"2-3 ismerősödre mutogatni, akiknek véletlenül sikerült anglisztika diplomával bankigazgatónak lenni"


Nem véletlenül lettek azok és nem bankigazgatónak. Szemlátomást nem sikerült értelmezned a válaszom és olyat is teszel hozzá amit nem mondtam szóval veled részemről befejeztem.


Kérdező: csináld amit szeretnél, legyenek céljaid, dolgozz és sikeres leszel. Ne hagyd hogy az ilyenek lehúzzanak.

2020. dec. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!