Hogy lehet elhelyezkedni pszichológia szakkal?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok, és a pszichológia is szóba jött, hiszen mindig nagyon érdekelt és szerintem nagyon élvezném ezt a szakot, viszont nem tudom, hogy merre lehet elhelyezkedni vele. Úgy tudom, hogy ahhoz, hogy valaki pszichoterapeuta legyen, a mesterképzés után is kell még tanulni. Viszont nem tudom, hogy én vagyok-e ennyire elhivatott, valamint hogy mennyire bírnám ezt mint munkát későbbiekben. Szóval ezért kíváncsi lennék, hogy mi mást tudsz csinálni pszichológia szakos diplomával? Nagyon örülnék személyes tapasztalatoknak, olyanoktól, akik már végeztek ezen a szakon, de mások is írhatnak nyugodtan.

2020. dec. 19. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Aki nem terapeuta lesz, az tanácsadó marad. Nem foglalkozhat pszichés betegekkel, csak hétköznapi problémákkal. Többnyire magánpraxisban dolgoznak. Esetleg iskolában tudom még elképzelni, hogy nem kell klinikai szakpszichológusnak/terapeutának lenni.
2020. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy, vagy csak épp hogy megélsz belőle. Magánpraxishoz annyi tanulás és pénz kell, hogy soha nem térül meg.
2020. dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ragaszkodni a klinikumhoz és akkor nem 10 év után kezdhetsz el értelmesen dolgozni. Van szervezetpszichológia szakirány is mesteren és kognitív/kísérleti szakirány is. Van miből válogatni, vannak iparban is lehetőségek.
2020. dec. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichoterapeuta nem ugyanaz, mint a klinikai szakpszichológus. A klinikai képzés 4 év a mester után, a terapeuta pedig ezután még 5. De ezek közben már kötelező, hogy legyen teljes állásod, szakképzésbe nem is vesznek fel anélkül. Viszont valóban nem muszáj klinikai szakképzésre menni. MA diplomával vagy tanácsadói szakképzéssel is lehet magánpraxist nyitni (bár MA után egyből nagyon nem javasolt, de a többségnek úgysincs rá pénze). A tanácsadói szakképzések azt hiszem, csak 2 évesek. Ez arra jogosít fel, hogy pl. életvezetési és egyéb tanácsadást tarts, de nem foglalkozhatsz klinikai esetekkel. Itt többfélét találsz felsorolva, és kicsit el is magyarázzák az egészet.

[link]

2020. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiával elég sokfelé lehet menni...

dolgozhat az ember kórházban mint klinikai szakpszichológus/ egészségpszichológus szinte az összes osztályon, nem csak a pszichiátrián, hanem más betegségekkel küzdő emberekkel is. Tovább lehet menni neuropszichológia vonalon is, akkor pedig rehabilitálhat pl.agyvérzés, fejsérülést elszenvedett betegeket, hogy újra megtanuljanak beszélni,járni stb... ők azok akik detektálják, hogy az agy melyik része lehetett érintett, de még agyműtétek közben is segédkezhetnek.

Elmehet az ember szervezet és munkapszichológiával nagyobb cégekhez is (pl.van akinek az a fő feladata, hogy tesztekkel kiszűrje az alkalmas jeölteket, főleg ha életek múlnak rajtuk, mint a légitársaságoknál).

Lehet az ember sportpszichológus is magánban és leszerződtetve csapatoknál.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe...persze a fentiek mind más-más képzéseket igényelnek,nézz utánuk.

2020. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. dec. 20. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!