Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
 51/102 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kisarkítottad. Két természettudományos területet hasonlítunk össze, nem a jogász szakot a matek szakkal. Nyilván a hülye is tudja, hogy a jogon több lesz a jog, matekon meg több lesz a matek.

De mondjuk azt már merész kijelenteni, hogy vegyész szakon több a kémia, mint gyógyszerész szakon, mert már annyira keskeny a vonal, hogy kb csak az tudná megmondani, aki mindkettőre járt.

Plusz továbbra is fenntartom: nem attól lett egy szak nehéz, hogy ott sok a matek, sok a fizika stb stb. A logika nem ebben a két ágazatban merül ki.

Szerintem az a szak sokkal nehezebb, ami sokoldalú tudást igényel.

2020. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 A kérdező kommentje:

Én kettő humán szakot kezdtem el, azt most nem akarom elárulni, hogy melyik kettőt...

Nem magyart :D


De egyiket sem fejeztem be.


Felvettek még logisztikai mérnökire, de oda meg nem iratkoztam be mert meggondoltam magam.


Most dolgozom, de még szeretnék majd egyetemre menni, még nagyon fiatal vagyok amúgy...

2020. szept. 28. 12:36
 53/102 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, most hogy írtad, bár én orvosis vagyok, nekem a gyógyszerész szak biztosan halál lenne.

Van egy elég merész csoporttársam, aki elvégezte a gytk-t, majd velünk kezdett orvosin, mint dr x.y.

Az alapján, amiket mesélt, és amilyen jegyzeteket, anyagokat láttam, számomra iszonyatosan nehéznek tűnt. Matek, fizika, kémia és mindemellett még az orvosis tárgyakból is van jó pár, bár nem olyan szinten, az igaz.

Nekem személy szerint az lehet hogy nem menne. Azt a szakot én sokkal-sokkal nehezebbnek ítélem meg, mint az építészmérnökit, a fizikát, vagy az orvosit.

2020. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 A kérdező kommentje:

#53. Érdekes, mert amúgy az itthoni gyógyszerészeti az nemzetközileg elég kritizált, módjuk a mérnöki szakok is, de mondjuk az orvosi, főleg a Semmelweis, magyarhoz képest nemzetközileg is még viszonylag elismert...


Persze így most egy újabb mérlegelendő faktort kevertem ebbe a katyvaszba...


A nemzetközi “objektív” rangsorolós listákat meg úgyis azok ismerik csak el többnyire akiket pozitívan érint mert magasan rangsorolt egyetemre járnak/jártak...

Akik meg alacsonyan rangsoroltba, azok szerint az egyetemeket nem lehet rangsorolni mert mondjuk “úgysem járt mindenki az összesen”, vagy valami ilyesmi.

2020. szept. 28. 12:45
 55/102 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezekkel a rangsorokkal az a baj, hogy lehetetlen kritériumok alapján állítják fel őket.

Nem az, hogy nem járt valaki az összesre, hanem az, hogy nem hasonlíthatsz össze egy Sotet az ELTE-vel, mert mindkettő más területen kiemelkedő.

A Sote-t meg azért nem tudod összehasonlítani a 3 másik orvosival, mert a vidékiek tudományegyetemek, ahol nem csak és kizárólag egészségügyi képzés zajlik.

Pl. Azt hiszem a ranglistán a hallgatói kiválóság szempontjából Pest az első, oktatói kiválóság alapján Szeged.

Szóval érdekesek ezek a rangsorok szerintem. Nyilván van amibe nem lehet belekötni, mondjuk egy MIT vagy Harvard 😀

2020. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
17%

Én azért mondtam a fizika szakot a legnehezebbnek, mert oda kell a legtöbb veled született tehetség. Mari néni székletébe való beletúráshoz is kell valami, leginkább akarat. Én a logikai összefüggéseket vettem alapul, abban a fizika szaknál nehezebb nincs. Azért az a legnehezebb, mert azt érti meg a legkevesebb ember, puszta akaraterőből. Igazad van, nem 2 végezné el, lehet, hogy csak 1. Mellesleg az orvosisok érvei gázak. Nem kötelező 1 adott szakra járnom, hogy tudjam, hogy a fizika a legerősebb ott, azon a téren. Semmilyen szakon nem megy ennyi matek+fizika. Nem jártam bölcsészkarra, akkor lehet, hogy ott erősebb a fizika? Ilyen szintű érveitek vannak. A fizikához, matekhoz kell a legtöbb logika, abból is az elméletihez, hogyha nektek ez sem világos... Hogyha logikai téren nézzük a fizika szak 100% osan number 1.


Ráadásul még meg is vádoljátok az embert, hogy még egyetemre sem járt. :D


Az emelt 100% hoz annyit fűznék, hogy az azt jelentette, hogy semmilyen emelt fizika nem garancia rá, hogy megérted a ttk kvantummechanikát. Igazatok van, 100 fizika szakosból 20 elvégzi. 100 orvosnál lenne 1.

2020. szept. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
59%
Dunához közel.
2020. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
8%
Azt meg lepontozzák ami a 100% igazat írja, hogy a TTK hoz kell a legtöbb logika.
2020. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
67%
Akinek itt gáz érvei vannak, az te vagy haver. Megértettük elsőre is, szerinted a fizika a numero uno. Szerintem meg nem. Na bumm.
2020. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 anonim ***** válasza:
83%

Senki sem állította az orvostanhallgatók közül azt,hogy a TTK fizika könyebb lenne,mint az orvosi. Tisztában vagyunk azzal a ténnyel,hogy vannak más komoly szakok is. Viszont nem szeretjük azt a magyar mentalitást,hogy az orvosin „csak meg kell tanulni az anyagot". Te,kedves fizikát istenítő válaszoló(Nem árulod el,hogy hol és mit tanulsz,de nekem az a megérzésem,hogy nem fizika szakon. Oda több IQ kéne.)csak ezt szajkózod. Nem tudod és nem is szeretnéd megérteni,hogy mennyi mindent kell tudnia,értenie és alkalmaznia egy orvosnak. Elismerjük,hogy nincs olyan mélyre ható fizika és matematika oktatás itt,mint a mérnöki és természettudományi szakokon. Ellenben egy orvosnak tudnia kell,hogy mi játszódik le a sejtekben(sejtmagban,citoplazmában,mitokondriumban,stb.),szövetekben,szervekben. Mi mire hat és hogyan. Mi romolhat el. Annak mi a tünete. Azt hogyan kell diagnosztizálni és kezelni. Nyisd ki a biokémia,az anatómia atlaszt,az élettan és kórélettan tankönyveket,a patológiát,a gyógyszertant. Csak pár alap iromány. Ha ezekkel végeztél,akkor talán már tudod,hogy miért keresünk vért a székletben,hogy az mitől van,honnét jöhet,stb.

Viszont ha ez szerinted könyebb,mint a fizika(Amúgy megkérdezhetem,hogy miért nem a kémiát tekinted a legfőbb tudománynak?),akkor csak tessék,vágj bele az orvosiba.

Vicces,hogy olyannal dobálózol,hogy hányan végzik el az adott szakot. Nem jelent semmit. Jelentkezők/felvettek/végzettek száma számít. Fizika nem egy népszerű szak és ne,ne gyere azzal,mert nehéz. Egyszerűen kevés ember szeretne bolygókkal és neutronokkal foglalkozni.

2020. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!