Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?
Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...
Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".
De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.
Én vagyok az az orvosis, aki válaszolgatott, és gondoltam felnézek, hátha van valami egyéb válasz.
Kedves utolsó, nekem tökéletesen ez jött le, csak nem akartam bizonygatni, hogy az orvosi mindenáron nehezebb. De én is úgy érzékeltem, hogy mintha hülyének nézne engem is, és az összes orvostanhallgatót, akik ész nélkül magoknak.. :D
Köszi a válaszokat!
#11. Tehát akkor Te úgy gondolod, hogy az orvosi a nehezebb?
Ha ez így van, akkor miért nem írtad ezt eddig le ilyen nyíltan és konkrétan?
Én orvosit végeztem, a mérnökit szerintem nem tudtam volna. Nincs meg az a rajztehetségem, sem tájékozódási képességem, térérzékelésem. Az elméleti részét szorgalommal, odafigyeléssel talán meg tudnám tanulni, ha érdekelne, de a gyakorlati részét szerintem nem.
Oda úgy gondolom, nem elég a logika és a tanulási képesség, hanem kellenek egyéb készségek is, amik nem feltétlenül vannak meg valakiben akkor sem, ha van tanulási készsége és logikája, ami egy orvosihoz kell.
Orvosiban meg a sebészet olyan, amihez kell egyfajta plusz a tudáson és gondolkodáson kívül (valamilyen fokú kézügyesség, amit van, aki ha megszakad, sem tud kifejleszteni.)
Ez alapján nekem szubjektíven a mérnöki nehezebb lenne. De másnak meg lehet, hogy fordítva. Sőt, szinte biztos. A reál beállítottságúak sem egyformák.
Előző vagyok, azt viszont hozzáfűzném, hogy az orvosi egyáltalán nem csak magolás, ahogy itt valaki finoman sugallja. A sok magolás van nem egyenlő azzal, hogy csak magolás van. Sőt...megértés nélkül pont ezért lehetetlen elvégezni, mert ha valaki csak magolni akar, beleszakad. Az anatómia latin kifejezései csak egy dolog...de az élettan, kórélettan, a sok kémia, a molekuláris sejtbiológia, a patológia, hogy egy-egy betegség hogyan alakul ki, hogyan hat eltérő szervekre, és ezek összefüggéseiben a test egészére, nos, ezeket nem lehet csak úgy agyatlanul bemagolni. Érteni is kell. Nem középiskolás biosz magolás, a legkevésbé sem.
Nem értem, miért jelent ki valaki magabiztossággal ilyet, aki egy napot sem töltött orvosi képzésben.
Most visszajöttél elmondani ugyanazt, bizonygatni, hogy igenis van, ami nehezebb, mint az orvosi. Azt azért hozzátenném a fizikás példádhoz, hogy a fizika szak 3 év, az orvosi meg 6, utána meg menj el rezidensnek, ami 3-6 év, vagy ha nem, akkor elhelyezkedhetsz elméleti intézetben oktatni, amihez meg PhD nem árt, 4 év. Azért az idő nagyon nem mindegy! Mire én diplomázok, valószínűleg az összes, egyetemre jelentkezett valaha volt gimis osztálytársaim már diplomás ember lesz.
(Egy kérdés: ha a fizika szak annyival nehezebb, mint az orvosi, akkor azoknak, akiknek nem sikerült az orvosi, jellemzően miért mennek el biológia-fizika/kémia szakos tanárnak?? Jó, mondhatod, hogy fizikus - fizikatanár nem ugyanaz, de ugyanazt tanulják, csak a fizikus nem tanul pedagógiát)
Másodéves orvosis, ugyanaz, aki eddig is válaszolt..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!