Érdemes úgy jelentkeznem az Elte fizika szakára, hogy a matekot utálom és nem is vagyok jó benne?
A matekot mindig is utáltam, nem is értettem soha, ezáltal nem is vagyok jó belőle. Először is; felvesznek-e egyáltalán úgy, hogy fizikából jó vagyok, matekból viszont gyenge? Tehát a fizika szaknál a matektudás is számít, azt is nézik vagy elég ha a fizika megy? Sokan azt mondják, hogy ott számolni tudni kell. Na most én a fizikai számításokat tudom, a képletekben is jó vagyok, de ha mondjuk egy tipikus matek feladatot kell megoldani (aminek semmi köze a fizikához), az már nem megy annyira.
A fizikai feladatokban is, ha nagy számokról van szó, akkor azt is jobban szeretem számológépen kiszámolni, vagy ezt ott nem engedélyezik? Csak mert mindenki mondja, hogy kell egy alap matektudás, tudni kell számolni, ezért kérdezem, hogy számológépet nem használhatnak a hallgatók, mindenkinek fejben vagy írásban kell számolnia, vagy miért olyan fontos a matek tudás a fizika szakon?
A válaszokat előre is köszönöm!
Uhh, szerintem necces így neki menni a szaknak. Keress rá a fizika szak tantervére az elte oldán, abból kiderülhet, h.milyen órákra számíthatsz.
De ha még nekem, pedagógia szakosként is volt matek órám, statisztika, valszám számítás, akkor egy fizika szakon is esélyes lehet a komolyabb matek szerintem..
Ahogy a második is írta, fizikán nagyon sok a matek, matematikus után a legtöbb.
Viszont a zöme (pláne bsc alatt) alkalmazott matek (integrálás, differenciálok, ezekkel kapcsolatos dolgok)
Van elméleti matek is (nem tudom, magyar egyetemeken ebbe mennyire mennek bele), külföldön nálunk csoport- és reprezentáció elmélet volt komolyabban.
Bárhogy is nézem, az egyetemi fizikán a matek sokkal nehezebb mint a gimis, viszont más is. Lehet h érdemes lenne belenézned kicsit (mondjuk elsőéves anyagba), hogy mennyire találod undorítónak.
Nekem a fizikatanárom először fizika BSc-t végzett, utána ment át tanárira. Ő mesélte, hogy az egyik professzor konkrétan az elején megmondta, hogy fizika szakon az 1. évben csak matekot kéne tanítani, mert az nagyon kell a fizikához. Egy másik matek-fizika tanár ismerősömtől hallottam hogy több "matematikai kiegészítések a fizikához" nevű tárgya volt.
Szóval így tényleg necces, mert ez a két tárgy eléggé kapcsolódik, kellenek egymáshoz.
"Tehát a fizika szaknál a matektudás is számít, azt is nézik vagy elég ha a fizika megy?"
Nézd, ilyen nincs, mert a fizika által használt nyelv a matematika. Olyannyira, hogy nem egy embert láttam, aki vagy teljesen elvégezte mellette (fizika szakot meg otthagyta végleg vagy ideiglenesen) a matekot is, vagy csak néhány tárgyra ült be a matematikai tudását mélyíteni.
Azt kell magadban letisztázni, hogy a matekban mit nem szeretsz. Csak szimplán a számolást, vagy azt, hogy gyakran igen elvont dolgokról van szó, melyeknek a minél alaposabb megértése viszont szükséges a fizikához is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!