Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért ilyen nehéz megtanulni...

Miért ilyen nehéz megtanulni az idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok kiemelt heti óraszámban és eddig minden dogám 1-es. Úgy érzem ezt nem lehet megtanulni, oké bemagolom a szavakat az nekem is megy, az megy mikor konkrétan meg kell valamit tanulni, tehát mikor ott van 1 táblázat és magold be, az rendben van, de a kötőszavak meg minden össze vissza, áh ezt így nem lehet.
2008. nov. 4. 16:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

úgy tűnik neked ez a dolog nem megy könnyen, járj magántanárhoz és legyen célod vele, ha csak kötelező óra a suliban és utálod, akkor persze, hogy nem megy

nekem hála az égnek ilyen gondom soha nem volt, soha nem tanultam a nyelvórákra otthon egy percet se, mégse volt gimiben se angolból, se spanyolból 5-ösnél rosszabb jegyem egyszer se és van középfokúm mindkettőből:D de ez elég ritka, a tanárok is azt szokták mondani, hogy ilyet se láttak még és hogy használjam ki a képességem, de ahhoz lusta vagyok, de ez már más téma :D

2008. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%
Minden idegen nyelvet nehéz megtanulni, főleg nekünk, magyaroknak. Hogy miért? Már megírták: a mi nyelvünk erősen különbözik a többitől, vagyis nincs összehasonlítású alapunk. És azt is helyesen állapították meg: ha nem erős a motivációd, még nehezebben fogod megtanulni.
2008. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
BARÁTOM MINDEN EGYETEMI VIZSGÁRÓL 5-st HOZOTT HAZA. MEGKÉREZTEM TŐLE ,HOGY CSINÁLOD. AZT MONDTA A KÖNYVTÁRBAN ADDIG KUTATOT A KÜLÖNBÖZÖ TUDÓSOK, HOGY TANULNAK. AGYUNK OLYAN MINT EGY COMPJUTER. LÁTNIA KELL A SZÖVEGET, LE KELL ÍRNI A SZÖVEGET, HANGOSAN KIMONDANI ÉS VISSZA HALLGATNI AMIT TE MONDTÁL HA LEHET FELVÉTELRÖL. MEGLÁTOD AGYAD IGY BEVESZI AMIT MEG AKARSZ TANULNI. DR. MAY ROLAND.
2008. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én totál ugyanígy vagyok. Én a szavak jelentését felejtem el mindig. Ha nyolcezerszerre tanulom meg hogy egy szó mit jelent, akkor is egyszerűen elfelejtem. Látoma a szót és felismerem de egyszerűen nem jut eszembe hogy mit jelent:SXD
2009. dec. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!