Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor tanuljak egész...

Most akkor tanuljak egész nyáron vagy ne?

Figyelt kérdés
Oroszt kell tanulnom a nyáron. Igaz már egy éve tanulom, a szüleim úgymond "rákényszerítettek" de végülis én is akartam tanulni, mert megvan rá a nyelvérzékem és orosz az egész rokonság szóval hazai pálya:). Csak az a baj ezzel, hogy összel vagy télen már lekéne adnom egy nyelvvizsgát középfokút. Én úgy érzem hogy a vizsga kudarc lesz és nem iylen korán akarok viszgázni. Nem arról van szó h nem akarom tanulni hanem arrol hogy nekem a nyár egy olyan időszak ahol pihenhetek és elfelejthetem a tanulást és most meg heti többször kell járnom és annyi házit kapok hogy félek nem lesz szabadidőm. Nem tudom h mi tévő legyek hogy mondjam el a tanáromnak és a szüleimnek hogy nekem ez nem sűrgős és annyira nem is kívánom a nyelvvizsgát. Vagy szerintetek mit tegyek?
2010. jún. 20. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne!Az utolsó hetekben tanulj csak.
2010. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ugyan... én 12-dikben ősszel két nyelvvizsgát tettem le! (akkor még elfogadták a nyelvvizsgát érettségi kiváltásához) angol felső meg német közép. és egész nyáron jártam kétféle nyelvórára heti többször is. időben megcsináltam a házit, utána meg még mindig volt időm mindenre.
2010. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ha nem szeretnéd és ezt elmondod a szüleidnek meg a tanárodnak, biztosan megértik, csak normálisan kell nekik "adagolni".

Sok sikert.

2010. jún. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem összeegyeztethető a pihenés és a tanulás nyáron.

Nem kell megszakadni a tanulásba, de azért foglalkozz vele, hogy ne legyen kiesés.

2010. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja elvenni a nyaradat meg a pihenésedet napi 1 óra az orosztanárnál és 1 óra gyakorlás otthon, még éppen belefér sztem.Nagyon megéri.Én is most tanulom,szóval kitartás és Sok sikert hozzá!
2010. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, semmi nem lesz az oroszból. ne hisztizz!

Járj el tanárhoz, tanulj délelőtt és délután már szabad leszel, azt csinálsz, amit akarsz!

Engem is hülyének néznek, hogy nyáron angol tanfolyamra fogok járni és még utána is fogom tanulni, mert sürgős a vizsga, decemberig meg kell szereznem.. azt mondom erre a károgóknak, hogy amíg ti délig alszotok, addig én lenyomom a tanfolyamot, megcsinálom a házit és tanulok mellé egy picit, hogy haladjak is :) és ugyanúgy elmegyek szórakozni hétvégén és strandolni délután mint bárki más, aki semmit nem csinál. És így lesz nyelvvizsgám :P

Valamit valamiért :P

Fogd fel úgy, hogy ez a nyelvvizsga hozzájárul majd ahhoz, hogy bekerülj egy jó suliba és később ne kelljen az egyetemi évek alatt a sok vizsga mellett nyelvvizsgára készülnöd és később a munkahelykeresésnél is talán megnöveli az esélyeidet. a család büszkeségéről nem is beszélve :P

úgy gondolom, ennyit megér egy kis tanulás, nem? :D Szabadidőd simán lesz, ne aggódj, annyira nem nagy kunszt az a vizsga

2010. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!