Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak nyáron? Mindenkép...

Mit tanuljak nyáron? Mindenképp szeretnék valamit kezdeni magammal.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,és az a "baj" hogy semmi olyan nem köt le,ami a mostani tipikus gyerekeket. Nem tudok órákon keresztül tv-t nézni,vagy netezni,egyszerűen ráunok pár perc múlva. Hétvégeken meg tanulom a tananyagot unalmamban,és egy rakás dalszöveget,forgatókönyvet írok,meg rajzolok. Ez idáig rendben is lenne,de mi lesz nyáron? Tavaly is 8 könyvet kiolvastam,megtanultam spanyolul,és nyár végére az unaloműző futkosásom miatt lefogytam 7 kilót. Egyszerűen nem bírtam ki,hogy ne kezdjek valami hasznosnak tűnőt magammal,gondolván,hogy majd később hasznát veszem. Most viszont elkezdtem gondolkodni az idei nyáron. Mivel elköltözünk,lehet hogy nem lesz annyi időm,mint tavaly,de hogy ne unatkozzak,szeretnék megtanulni még egy nyelvet (angolul és spanyolul tudok már,meg németből és latiból annyit,amennyit a suliban tanítottak) vagy egy hangszeren(zongora vagy gitár közt gondolkodom),esetleg táncolni,vagy valami küzdő/önvédelmi sportot. Nekem mindegy lenne igazából,hogy mit,mert minden érdekelne,csak nem tudom,mit lenne érdemesebb,mit hasznosíthatnék jobban,és melyik az,amit tanár nélkül is meg lehet tanulni videók,hanganyagok és könyvek alapján saját magamtól(egyszóval minimális költséggel. Meg nyáron amúgy sincs tanár,aki ennyire ráérne).Ti mit ajánlanátok?
2011. ápr. 3. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ajánlom a küzdő sportot,vagy a németet/latin tudásodat fejleszd tovább.
2011. ápr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Fúha, én is 16 éves vagyok, de velem pont az ellenkezője van. Sajnos mindig rosszul töltöm el az időmet, szinte semmittevéssel :S Most már a tanulás is egyre nagyobb púp a hátamon, pedig pozitív kihívásnak tekintem. Hogy csinálod, hogy ilyen hasznos és király dolgokra rá tudod venni magad? Kíváncsi lennék rá. Egyébként maximálisan használd ki! Tényleg rengeteget olvass, a hangszer pedig szintén nagyon jó ötlet. A nyelveket pedig mindig használnod kell, sosem tudod kimeríteni a készleteket :) Járj el kirándulni, és ajándékozd meg magadat a barátaiddal is, mert az idő, amit velük töltesz, az is később hasznosul jó élmény, emlék formájában!! (Amúgy hogy tanultál meg spanyolul? :D)
2011. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,de úgy hogy is mondjam,megvan az is bennem,hogy egész nap csak legyek,de rám jön egy vagy fél óra elteltével az az érzés(vagy talán bűntudat),hogy szeretnék valamit alkotni,pl egy bizonyos érzést/hangulatot szöveg vagy kép formájában ábrázolni(innen jön az írás meg a rajzolás)és akkor eszembe jut pár filmötlet,és hogy húú mielőtt elfelejtem,le kell írnom,és utána elkezdem "kibontogatni" mozdulatról mozdulatra és így egy teljes forgatókönyv lesz belőle. De ezt nem nagyon tudom érthetőre leírni,szerintem ez egyénfüggő.Ráadásul nekem mániám a jegyzetelgetés,amikor egy nagyobb szövegből kiírom a lényeget,és megtanulom,és ha tv-ben vagy innen-onnan hallom vissza,vagy valaki mondja,jó érzés hogy nem azt hallom,hogy a világ dolgairól meg idegen izékról beszél,hanem már jobban benne vagyok a témában,stb. Arról meg nem is beszélve,hogy szerintem az érettségi is könnyebb lesz így. Ami úgymond bíztat,az meg az hogy a családban soha senki se jutott el az egyetemre,én meg mikor bizonygatom,hogy majd én,csak kinevet mindenki,és azt mondják,hogy ők is így gondolkodtak ennyi idősen,és nézzek rájuk... És szeretném bebizonyítani,hogy a család legkisebb tagjának,vagy anyu szerint a család utolsó reményének majd sikerül,és akkor majd nem én leszek a kislány,aki azt hiszi hogy lesz valaki,közben csak a mosolyáért dicsérik,nem az eszéért. :D
2011. ápr. 4. 19:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Spanyolul meg úgy tanultam meg,hogy a nyelvtani dolgokat,igeragozást meg ilyenek,leszedtem a netről,és minden nap kiválasztottam 5-10,a köznyelvben is sokat használt szót a szótárból,és megtanultam. Aztán mikor már ezzel tisztában voltam elméletben,idézeteket fordítottam,vagy szövegrészeket,először spanyolról magyarra a szószerkezetek meg nyelvi sajátosságok "megszokásához" utána meg magyarról spanyolra is. :D
2011. ápr. 4. 19:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!