Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul azt hogy belong to...

Angolul azt hogy belong to (tartozni vkihez) i-vel kell ejteni (bilong) vagy simán e-vel?

Figyelt kérdés
Mert én már mindkét módon hallottam az hogy lehetséges?
2010. jún. 18. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
inkább i.
2010. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de akkor miért mondják egy csomó filmbe meg sorozatba e-vel?
2010. jún. 18. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
amerikai kiejtés miatt, gondolom... és inkább i
2010. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is i-nek ejtem inkább, de most direkt rákerestem, és amiket találtam, inkább e-nek ejtik, de az e nem tiszta. A can-t ken-nek ejtjük, pedig inkább á-val ejtik. Legalábbis ott ahol én jártam.
2010. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég kiejtés függő. Ha tényleg úgy akarod kiejteni, hogy ne legyen benne magyar akcentus, akkor valahol az i és az e között kellene. Mintha egy nagyon rövid e-t ejtenél az i előtt, de alig észrevehetően. Ha csak simán helyesen akarod kiejteni, akkor "bilong".
2010. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!