Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok angolul, de mégsem...

Tudok angolul, de mégsem tudok angolul. Miért?

Figyelt kérdés
Már ősszel lesz 8. éve, hogy angolt tanulok (már oviban nagycsoportba is tanultunk). Hiába tanulom meg a szabályt egyszerűen nem megy. Mégis mindig 4-5 vagyok angolból. Mert ott tudok mondatokat csinálni, de itthon nem. Meg nem is tudok lefordítani szövegeket, pedig a szavakat megtanulom. Tehát tanulom a nyelvet de nem tudom alkalmazni. Ez engem nagyon idegesít mert sokszor szükségem lenne rá de nem tudok semmit. Ha meglátok egy angol szöveget, elolvasom párszor és a végén "mivan?". Miért?
2010. jún. 17. 20:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a filmet úgy, hogy magyar felirat - angol szöveg, illetve fordítva. Van, amit máshogy fordítanak.

Inkább angol szöveg, angol felirattal. Olyat kell nézni, amit szeretsz és sokszor láttad már, így nagyjából tudod miről szól.

Én most kezdek el tanulni angolul, mert a suliba eléggé elhanyagoltam...

2012. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!