Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok angolul, de mégsem...

Tudok angolul, de mégsem tudok angolul. Miért?

Figyelt kérdés
Már ősszel lesz 8. éve, hogy angolt tanulok (már oviban nagycsoportba is tanultunk). Hiába tanulom meg a szabályt egyszerűen nem megy. Mégis mindig 4-5 vagyok angolból. Mert ott tudok mondatokat csinálni, de itthon nem. Meg nem is tudok lefordítani szövegeket, pedig a szavakat megtanulom. Tehát tanulom a nyelvet de nem tudom alkalmazni. Ez engem nagyon idegesít mert sokszor szükségem lenne rá de nem tudok semmit. Ha meglátok egy angol szöveget, elolvasom párszor és a végén "mivan?". Miért?
2010. jún. 17. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják az angolt könnyű megtanulni. Ami igaz is a BASIC szintre. De igazán jól "tudni" angolul rohadt nehéz. Sok ember kezd el tanulni angolul nagy sikerrel, de van egy bizonyos szint amikor rájön, hogy egyátalán nem is tud angolul. És igen, rengeteg 4-5 szavas mondatok vannak aminek minden szavát isemered de lövésed sincs hogy mit jelenthet. Annyit tudok tanácsolni, hogy járj el egy "normális" (ritka) tanárhoz és tanulj rengeteget. És lapozgasd sokszor a szótárt. Csodálkozni fogsz, hogy bizonyos "alap" szavaknak mennyi más jelentése is van. Az igazi nehézség az angolban az idiómák jelentik. Na ezekből van 500 millió :). Nem érdemes ezeket bemagolni, de egy néhány gyakorit érdemes megtanulni. Ha érdekel egy kimondott idióma szótár, akkor küldj emailt és átküldöm.
2010. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel egy angol anyanyelvűvel a kapcsolatot, vagy menj ki angol anyanyelvű országba, hogy megtanuld alkalmazni, amit megtanultál.

Hidd el, nagyon hamar rá fogsz érezni, még akkor is ha az elején nehezebben megy.

Utána megértessz majd mindent.

Mert sajnos nem nyelvi területen ez irtó nehéz, és könyvekből nem lehet mindent megtanulni. Értem itt az alkalmazását a nyelvnek.

2010. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Néha fel szoktam menni egy oldalra ahol a világ minden tájáról írnak (omegle.com) itt szoktam gyakorolni néha. De hát írnak, tudom h mit jelentenek a szavak de valahogy nem tudom őket összerakni.
2010. jún. 17. 20:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen. Én is ovitól kezdtem, de csak most 13 évfolyamban jutottam el addig, hogy megértem azt, amit magamtól olvasok el neten. próbálj dalszövegeket lefordítani, mert azoknak tényleg nagyon egyszerű szövegük van. esetleg ha belefér külön tanár. addig szorgalmasan gyakorolj, mert beérik az a tudás:)
2010. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert itthon leginkább csak a nyelvtant sulykolják beléd, de azt, hogy rendesen is használni is tudjad már nem.

Én azt ajánlanám, hogy nézz filmeket angol felirattal, és olvas könnyű olvasmányokat. Van is egy könyvsorozat, amelyben minden szinten vannak könyvek, szótárral a végén, ha jól emlékszem. Ha olvasol,akkor meg ne fordítsad le közben magadnak, max. ha már végképp nem érted mi van.

2010. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvass!!! Angolul. Sokat. Bármit.

Vannak könnyített olvasmányok, rövid kis történetek egyszerű szókinccsel. Érteni fogod a sztorit, mert ismerősek lesznek a szavak, és olvasás közben NAGYON sok minden rád fog ragadni, nyelvtanból is!!

Nekem van felsőfokú nyelvvizsgám angolból is, németből is, most franciát tanulok. Az én tapasztalataim szerint az olvasás segít a legtöbbet. Nem csak a szavak rögzülnek magolás nélkül, de akár hiszed, akár nem, a különböző nyelvtani szerkezetek, igeidők, szórend is... és egy idő után majd egyre természetesebb lesz neked is, és "ösztönösen" tudni fogod hogyan kell mondani, mert annyiszor találkoztál már olyan szerkezettel.

2010. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, én óva intenélek a különböző chat oldalaktól. Ott tanulni nem sokat fogsz. Én pl egy sima magyar chat-elést sem tudok értelmezni manapság. Rengeteg szót kihagynak, rövidítenek, átértelmeznek stb. Hihetetlen. Na ez ugyanígy van a külföldi oldalakon is. Sok esetben nem használják a létigéket segédigéket stb. Ezek nélkül tényleg nehéz megérteni az adott szöveget.
2010. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fórumozz, angolul! :)) Pl. együttesek, filmek fóruma, számgépes fórumok, bármi :D Az omegle valóban jó oldal, de ott összeakadhatsz egy szarul angolul tudó mittomén csehvel akitől nem tanulsz...


Az meg h a dalszövegeknek egyszerű szövegük van... valszeg az illető, aki ezt írta vmi szar szintipopot hallgat :D

2010. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ömmm...értem. Régebben jobban szerettem a Good Charlotte-ot, felmentem az oldalra de hát nagyon sokat értettem..:D amúgy általában magyar zenéket hallgatok. Meg pár koreait :D. És nem szar zenéket hallgatok :D és nem azt a hannah montanat v kit meg jutin biebert meg ezeket :D inkább Tankcsapda, néha Kárpátia, FankaDeli, Alvin és a mókusok, Road, Rózsaszín pittbull, Depresszió meg ilyeneket:D
2010. jún. 18. 20:27
 10/11 anonim válasza:
ÉN is csak azt tudom mondani,amit az előttem szólók.Chatelni,fórumozni nem ajánlott,nézz csak meg pár magyar fórumot. Magyar az anyanyelvem,mégis sokszor csak a fejemet fogom,hogy mi megy a chateken,fórumokon,nem egyszerűen elírják,rövidítenek,hanem értelmetlen szavakat kreálnak,kihagyják a vesszőket és a kötőhangokat(!!!). Namost az angol fórumokon ugyanez megy. Nekem kifejezetten jól megy az angol,mégis sokszor nem értem a fórumok,már az iskolában is rövidítik az angol szavakat gondolj bele mi megy a fórumokon. Amit viszont javaslok az angolul való olvasás. Nyilván nem Shakespeare drámákat olvass angolul,hanem a te szintednek megfelelőt. Amit még javaslok az az angol hanggal magyar felirattal(vagy fordítva,magyar hanggal és angol felirattal )való filmnézést. Meg ami nekem is sokat használt azok a játékok. MÁrmint Xboxos,Pc-s játékok. Nagyon sok minden rámragadt. Na meg a kiejtésnek is jót tesz.
2010. jún. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!