Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelv ez az eszperantó?

Milyen nyelv ez az eszperantó?

Figyelt kérdés

Nem igazán ismerem, csak egyre több embernél látom, hogy azt tanul.

Könnyű? Lehet érte plusz pontot kapni felvételin?

Mert ha könnyű és meg tanulható 3-4 hónap alatt, akkor hagynám az angol felsőfokút, és belevágnék ebbe.


2010. jan. 15. 22:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jahh igen csak a plusz pont miatt érdekel most a nyelv.
2010. jan. 15. 22:14
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
Az eszperantó kitalált nyelv nem olyan elterjedt mint az angol még sehol se találkoztam vele hogy bárki beszélte volna sztem ne hagyd az angolt többre mész vele pláne hogy eddig eljutottál ne dobd a sutba.Hol láttál olyan álláshírdetést vagy tv műsort ahol az eszperantót favorizálták volna?Valaki okos kitalálta hogy az egész világ egy nyelvet beszéljen csak arrol feledkezett el hogy már van egy világnyelv amit a többség tanul használ.
2010. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, csak engem a felvételi plusz pont érdekelne csak.

Szóval most nagyjából közép szinten vagyok angolból, és van 3 hónapom felkészülni felsőfokra, ami talán nem elég.

Ha tényleg ennyire könnyű ez az eszperantó, akkor elkezdeném tanulni, mert akkor meglenne a maximális plusz pont.

Angol közép + eszp. közép.

2010. jan. 15. 22:26
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
szerintem ne kezdd el mert már "kihalt" nyelv szerintem 3 hónap alatt felsőfokúra fel tudsz készülni és hidd el annak sok hasznát fogod venni,felsőfokú sok pontot ér :)
2010. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ahogy nézegettem a tanfolyamokat 1 hónap alatt meg lehet tanulni középszintre.


Lehet, hogy többet érek vele, de engem tényleg csak a plusz pont érdekel. Egyelőre semmi más. :)

Az angol felsőt meg nem érzem biztosra. :S

2010. jan. 15. 22:37
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Az angol felsőfokút nem érzed biztosra, de a középfokút igen egy olyan nyelvből, amelyről azt sem tudod, hogy mi, csak mert egy honlap azt írta, hogy egy hónap alatt fel lehet belőle készülni középfokra... jól van akkor.
2010. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem csak a honlap, hanem sok más véleményt hallottam erről.

Pl. a 3. legnépszerűbb nyelv, mert könnyű.

+ most megnéztem a nyelvtanát, ami tényleg nagyon egyszerű...

De nem tudom...

2010. jan. 15. 22:45
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
elvileg azt hangoztatják hogy egy leegyszerűsített nyelv mer valaki leült és kitalálta hogy könnyű legyen, de attól még lehet hogy nem anyira könnyű hogy egy hónap alatt menjen, legalábbis ha nem napi 12 órát tanulod, viszont nem rég angol tanfolyamot is láttam ami nagyon rövid idő alatt adja a nyelvvizsgát, ha már tanultál angolt és tudod az alapokat a hangzást, akkor inkább egy intenzív angol tanfolyamot válassz szerintem
2010. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen lehet inkább maradok a felső angolnál. Azt már több mint 5 éve tanulom, és egész jól megy. Csak a felsőfok azért nem olyan biztos. :S
2010. jan. 15. 22:51
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 2007-ben érettségiztem, és én is ebben a dilemmában voltam, hogy angol felsőre gyúrjak rá, vagy eszperantó középre. Végül az eszperantót választottam, 3 hónapig csináltam és meg lett a nyelvvizsgám, azóta nem használtam szerintem már egy mondatot sem tudnék kinyőgni.
2010. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!