Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelv az eszperantó?

Milyen nyelv az eszperantó?

Figyelt kérdés
Mire használják?Könnyű? stb...
2009. jún. 1. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Használhatatlan dilettáns nyelv.
2009. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mesterséges nyelv, a többi nyelvből átvett szókinccsel. Általában sokan a nyelvvizsgáért kezdik el tanulni, mert viszonylag rövid idő alatt megtanulható. Nem ajánlom, szerintem hasznosabb ennyi idő alatt elkezdeni egy élő, hasznosabb nyelvet. Főképp, h álláshirdetésekben sosem láttam még kitételként az eszperantó nyelvvizsgát, ellenben angolt/franciát/németet stb. annál inkább.

Ha bővebben érdekel: [link]

2009. jún. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor mi értelme az egésznek?
2009. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg megkönnyíti más nyelvek megtanulását. Ha több nyelvet akarsz majd megtanulni akkor az eszperantót érdemes lenne majd megtanulnod.


Meg anno Zamenhof azért alkotta meg hogy elhozza a "világbékét" vagy mit...

2010. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem gagyi és izgléstelen, úgy van összeollózva több nyelvből. alapvetően mintha újlatin nyelv lenne, de pl. vannak benne szavak, amik "angolosak". sztem érdemesebb rendes nyelvet tanulni, nekem angol felsőfokú után egy év alatt meglett a francia középfok a nulláról.
2010. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
mellesleg meg az angol, vagy bármelyik más indoeurópai nyelv is tökéletes "alapnak", ami után könnyebben megy más nyelv megtanulása
2010. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Csak, hogy kapj normális választ is. Az eszperantó a világ egyik legkönnyebb nyelve. A nyelvtana órák alatt megtanulható, nincsenek kivételek. Ha úton vagy az eszperantisták szívesen vendégül látnak pár napra ;)
2011. febr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!