Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az eszperantó vagy a cigány...

Az eszperantó vagy a cigány nyelv a könnyebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Könnyebbnek nem tudom, melyik könnyebb, de az egyik opció furább, mint a másik.... :/
2011. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az eszperantó, mivel mesterséges nyelv, minden lehetséges kivételt kiiktattak belőle
2011. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eszp. Arra fejlesztették ki, hogy könnyű legyen, ezért könnyebb a természetes nyelveknél.


Olyan, hogy cigány nyelv, nincs. A beás egy román nyelvjárás, tehát kb. olyan nehéz lehet, mint a román. A lovári egy indoárja nyelv. Flektáló nyelv, van benne egy egyszerű névszóragozás meg egy nem túl bonyolult igeragozás, vannak kivételek is természetesen, biztosan nem sokkal könnyebb, mint mondjuk az angol vagy a francia. El nem tudom képzelni, miért tanulná valaki, ha nem kifejezetten a cigány kultúra érdekli.

2011. máj. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ne ítéljetek el, de felvételihez kellene a pont. Most derült ki, hogy meglett németből a középfokúm, viszont én soha nem tanultam a németen kívül más nyelvet. Így 1 év alatt azzal próbálkozom, amelyik a legkönnyebb. Akkor elmegyek eszperantóra.

2011. máj. 14. 00:20
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Nyomás angolt tanulni, ha még nem tudsz angolul.
2011. máj. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De az angolom nem lesz meg egy év alatt...

A németem 15 hónap alatt lett meg, de előtte 8 évig tanultam iskolában.

2011. máj. 14. 01:50
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
mindketto ugyanolyan szar, semmitsem ero es remelem nem szamit tobbletpontnak
2011. máj. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó módszerrel az angol középfokú simán megvan egy év alatt.
2011. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!