Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez? (német)

Mit jelent ez? (német)

Figyelt kérdés

"Was hatten diese Menschen getan? Was war ihr Verbrechen?

Einige zogen sie in den Schmutz, andere sprachen von Freiheitskämpfern.

Aber kann man sie so nennen? Sie haben für etwas Einfaches gekämpft, für das Recht und für die Freiheit. Sie haben keine großen Ziele verfolgt. 

Was sie wollten, war, dass Menschen wie du und ich in einer menschlichen Welt leben können."

Inge Scholl - Die Weiße Rose



#német #fordítás #szöveg #Sophie Scholl #Die Weiße Rose
2014. jan. 15. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit tettek ezek az emberek? Mi volt a bűnük? Egyesek sárba húzták őket,* mások szabadságharcról beszéltek. De lehet-e őket így nevezni?** Valami egyszerű dologért harcoltak, az igazságért és a szabadságért. Nem kergettek nagy célokat. Amit akartak az az, hogy az emberek, mint te és én egy emberibb világban élhessenek.


* vagy: besározták a nevüket / sárral dobálták őket / mocskolódtak


** Nem értem, mit csinál itt ez a mondat. Talán a bővebb szövegkörnyezetből kiderül

2014. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Par mondat nekem is ment szotarral, de peldaul a harmadikat sem ertettem. Sokat segitettel, ment a zold kez!
2014. jan. 16. 14:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

** Nem értem, mit csinál itt ez a mondat. Talán a bővebb szövegkörnyezetből kiderül

-----------------

Az elözö mondatban ott a válasz. "szabadságharcosok"--->


De lehet-e öket így nevezni? --->Mármint "szabadságharcosoknak"....erre utal a kérdés.

2014. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
neked is koszonom!
2014. jan. 16. 18:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, rosszul olvasta. Szóval a harmadik mondat második fele helyesen:

...mások szabadságharcosokról beszéltek.

2014. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

* vagy: besározták a nevüket / sárral dobálták őket / mocskolódtak

------------

Itt nyugodtan mondhatjuk, hogy a bemocskolták/ a mocsokba rángatták/lehúzták a szennybe.

A sárral dobálás itt nem jó.

2014. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De lehet azt is mondani, hogy "becsmérelték"
2014. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!