Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fogalmazas es leveliras...

Milyen fogalmazas es leveliras varhato a soronkovetkezo kitex nemet kozepfoku idegenforgalmi nyelvvizsgan?

Figyelt kérdés
koszonom ;)

2014. jan. 15. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt sose tudhatod! Több feladat is van a vizsgán, minden témába belenyúlnak kicsit.

Olvasgass szakmai híreket, abból lehet a legtöbbet tanulni.

Ez nem olyan, mint az érettségi, hogy lehet sejteni a feladatot, mert valakinek évfprdulója van, akkor ő lesz a tétel...

Persze tippelni lehet, hogy pl. most Szocsira figyel a világ, akkor olimpia mint sportturizmus feljöhet vagy téli sportok.

A levélre tök könnyű felkészülni, tanuld meg a bevezető és záró szövegeket, 3-4 mondat, a rizsát meg ott hozzá lehet tenni. Általában ajánlani kell egy utazást, bemutatni a szállodát és a környéket vagy reklamálni egy előző utazással, csomaggal kapcsolatban, esetleg érdeklődni a felsoroltak iránt. A felkészítőkönyvben millió feladat volt, simán be lehetett gyakorolni. Az esszé szintén a szálloda/kemping/kölcsönző, stb. bemutatása egy szakújság számára, ezekből is fel lehet készülni. Idő van bőven, szerintem a legkönnyebb feladatrész.

2014. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Gondoltam valaki valakinek a valakije, aki éppen tudja, hogy mi lapul a széfben. Hát igen holnap után lesz és igazából a szövegértést gyakoroltam, mindig rest vagyok írni, ennek ellenére ma 10 perc alatt írtam egy nagyon fontos levelet angolul a munkáltatómnak. De a német az über schwer sokszor, meg a sok kann man-ozás, nem is szép.
2014. jan. 15. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezért kell gyakorolni, hogy a kisujjadban legyenek a nehezebb és szebb szerkezetek is, mert vannak, amiket preferálnak a javítók és vastagabban is írják a pontot rá.
2014. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!