Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene? Essgewohnheiten?

Valaki segítene? Essgewohnheiten?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl penge németből, de kellene egy kis segítség, írok egy szöveget, és ha lenne egy vállalkozó személy, aki segítene lefordítani ezt nekem, azért nagyon hálás lennék!


Szóval:

Mi egy nap 3x étkezünk. Többnyire mindig otthon. Reggelire tükörtojást eszünk, mellé teát iszunk. Ebédelni körülbelül 13:00-kor szoktunk. Szívesen eszünk húslevest, rántotthúst és sült burgonyát. Vacsorára többnyire hideg ételt fogyasztunk. 18:00-kor vacsorázunk. A családban édesanyám főz, apám csak ritkán. Gyorsételeket ritkán eszünk.



#német #essgewohnheit
2014. jan. 15. 18:53
 1/5 webnyelv ***** válasza:

Wir essen jeden Tag dreimal. Meistens immer zu Hause. Zum Frühstück essen wir Tükörteuasch und trinken Tee. Wir essen ungefähr um 13 Uhr zu Mittag. Wir essen gern Huhschlävesch, Rahntotthuhsch und Pommes Frites....


Szerintem jobb lenne, ha leírnád Te németül úgy, ahogy sikerül, mi meg kijavítjuk. A tükörtojás, rántotthús és húsleves szavakat megnézhetnéd a szótárban.

2014. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tükörtojás, rántotthús és húsleves szavakat megnézhetnéd a szótárban.

--------------

Nem kell ahoz szótár....:)


Húsleves=Hühnersuppe

rántott hús= Schnitzel

tükörtojás=Spiegelei

2014. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
Ja, hát aki perfekt, az még azt is lefordítja kapásból, hogy reggeli után olyan vonattal utaztunk, aminek a kiegészítő fékezőszelepe hibás volt.
2014. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia webnyelv!


Itt a mondat kapásból:


"...reggeli után olyan vonattal utaztunk, aminek a kiegészítő fékezőszelepe hibás volt.

...nach dem Frühstück sind wir mit so einem Zug gefahren, dem das Aushilfsbremsventil fehlerhaft war.

2014. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:

Ez már igen!

A következőt is le tudod fordítani?

"Rossz napom volt, mert biológiaórán az endoplazmatikus membránrendszerről, kémiaórán a benzolgyűrűről és az elektronpályákról tanultunk, itthon meg a winchesteremről az összes adat eltűnt, mert amikor partíciókra osztottuk egy segédprogrammal, hibás szektorok keletkeztek rajta."

Na jó, csak vicceltem. :D


A kérdező nem írja, aktuális-e még a kérdése...

2014. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!