Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó vagy olasz?

Eszperantó vagy olasz?

Figyelt kérdés

Nyáron államvizsgázok és nagyon jó lenne addigra egy középfokú nyelvvizsga.

Van valakinek tapasztalata eszperantóban? Tényleg meg lehet szerezni munka és főiskolai tanulás mellett fél év alatt?

Én 4 évig tanultam olaszt gimiben és imádtam, de ennek már 10 éve. Nem tudom, melyik mellett döntsek. Olaszból sok mindent egyedül is újra tudnék tanulni, és ráadásul sokkal jobban tetszik, mint az eszperantó. És valahogy lelkileg se érzek erőt magamban egy olyan nyelvre áldozni nem kevés pénzt, energiát, ami aztán semmire se lesz jó. Mondjuk az olasz se, de azt legalább szeretem. Anyagilag se mindegy, nagyon fontos lenne, ha minél kevesebbe kerülne, és muszáj megkapnom a diplomát mielőbb, hogy jobb legyen a fizum. Ez viszont nagyban múlik azon, hogy jól döntök-e nyelvtanulás terén. Nem bánnám, ha olyanok válaszolnának, akiknek van valamiféle tapasztalatuk eszperantóban.


2009. dec. 1. 20:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha tudsz olaszul gondolkodni, akkor csak egy nyelvvizsga-előkészítő kell, és sikerül! Különösen, ha amúgy is felé húz a szíved.
2009. dec. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hallgass az eszedre! Én is beszélek eszperantóul. Nagyon jó, egyszerű nyelv, jó emberekkel a közösségében. A válaszolók nagy része szerintem azt se tudja, hogy mi az az eszperantó! Én is jókat nevettem a hülyeségeken. Ázsiai nyelvtan + Európai szavak XD
2011. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Javaslom, eszperantót válaszd,mert megéri!
2011. jún. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!