Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó vagy olasz?

Eszperantó vagy olasz?

Figyelt kérdés

Nyáron államvizsgázok és nagyon jó lenne addigra egy középfokú nyelvvizsga.

Van valakinek tapasztalata eszperantóban? Tényleg meg lehet szerezni munka és főiskolai tanulás mellett fél év alatt?

Én 4 évig tanultam olaszt gimiben és imádtam, de ennek már 10 éve. Nem tudom, melyik mellett döntsek. Olaszból sok mindent egyedül is újra tudnék tanulni, és ráadásul sokkal jobban tetszik, mint az eszperantó. És valahogy lelkileg se érzek erőt magamban egy olyan nyelvre áldozni nem kevés pénzt, energiát, ami aztán semmire se lesz jó. Mondjuk az olasz se, de azt legalább szeretem. Anyagilag se mindegy, nagyon fontos lenne, ha minél kevesebbe kerülne, és muszáj megkapnom a diplomát mielőbb, hogy jobb legyen a fizum. Ez viszont nagyban múlik azon, hogy jól döntök-e nyelvtanulás terén. Nem bánnám, ha olyanok válaszolnának, akiknek van valamiféle tapasztalatuk eszperantóban.


2009. dec. 1. 20:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
96%
azt hiszem a kérdésedben megtalálható a válasz...naná h az olasz! hiszen tanultad is és azt is szereted..akkor meg mi is itt a kérdés? :)
2009. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Többre mennél az olasszal, az egy "igazi" nyelv, nem lesz gondod majd a munkakeresésnél, az állásinterjúkon, hogy csak az eszperantót beszéled. Sokkal többet érsz az olasszal, és hozzá az angol (majd ha akarod).. :)
2009. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Olasz!!! Eszperantóul senki nem beszél.

Halott mesterséges nyelv.És már rájöttek,hogy egy baromság.

2009. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha tanultál olaszul szerintem is azt válaszd. Eszperantóul is tanultam, kb 4 órát vett igénybe a nyelvzanának megtanulása, egyáltalán nem nehéz de semmire nem mész vele, nekem is arra volt jó, hogy pár emberrel bohckodjak neten ezzel.
2009. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Az eszperantó nem halott, hanem élő nyelv, több ezer anyanyelvi beszélővel. Nem derült ki, hogy baromság: kialakult egy nemzetközi eszperantó nyelvközösség saját kultúrával.

Inkább azt ajánlom, hogy arra a nyelvre feküdj rá, amit eddig is tanultál, mert már nem mindenütt fogadják el az eszperantót.

2009. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Olaszt mert biztos, ami biztos... Ha véletlen eszperantó tanulása köben megszűnik, mint "élő" nyelv akkor nagy probléma van... Olasz szebb európaibb. Az eszperantó pedig ázsiai nyelvtannal, és európai szavakkal...

Különben a latinrajongók, Tolkien-rajongók is használják a "nyelvüket", de nem akarják hivatalos élő státuszba helyezni... De ha bárminek a nyelve is lesz akkor már nem lesz "semleges nyelv", de most ezt, haggyuk...

Olasz: szép nyelv, a grammatikája könnyű, de mint apa (latin) és fia sok furcsa dolgot örökölt... (nyelvtani szerkezetek). Az eszperatónak akkor van haszna, ha több nyelvet tanulsz, de nem is ez a lényeg... Hajrá olasz!

2009. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Na megint egy kérdés, amire főleg olyanok válaszolnak, akik magyarul is csak hibásan tudnak írni, nemhogy tapasztalatuk lennie valamilyen idegen nyelvvel, főleg az eszperantóval. Ez a kedvencem: "Az eszperantó pedig ázsiai nyelvtannal, és európai szavakkal...", de az is tetszett, hogy az eszperantó "halott" nyelv, meg hogy az olasszal majd nem lesz gond az állásinterjúkon. :D


A kérdésre válaszolva: mivel neked nem gyakorlatban használható nyelvtudás kell, hanem a diplomához kell nyelvvizsga, ezért egyértelműen az eszperantót ajánlom. A 10 évvel ez előtti 4 éves olasztanulással semmire nem mész (mint ahogy amúgy az olasszal sem, fogalmam sincs, hogy miből gondolják a fórumon ilyen sokan, hogy az olasz nyelv nagyon keresett, valójban Olaszországon kívül sehol nem tudsz vele mit kezdeni). Eltörölni meg nem fogják a következő pár hónapban, mint élő nyelvet, szóval az ezzel való ijesztgetést is magasról leszarhatod. 3-5 hónap alatt megtanulható, ennyi idő alatt olaszból még az alapfokról sem tudsz eljutni a középfokig, nemhogy a semmiből.


Ha írsz privátban, megadom egy jó tanár elérhetőségét.

2009. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért, nincs igazam?
2009. dec. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Jó, de akkor sem biztos, hogy elfogadják. Az olasz biztosabb, de nem biztos, hogy fél év elég. Lehet, hogy két-három évbe is beletelik, mire sikerül visszaállítani. Nézd meg, mennyit felejtettél, kérdezd meg a TO-t, és utána dönts!
2009. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Még nem döntöttem 100%-ig, de most úgy vagyok ezzel, mint a szerelemmel: ha az eszemre hallgatok: eszperantó, ha a szívemre: olasz:))) Belelapoztam egy olasz nyelvű könyvbe, és mielőtt elaludtam, olaszul kezdtem gondolkozni. Rég elfelejtett szavak, mondatok...Nem fordítottam semmit, egyszerűen olaszul gondolkoztam. Megvettem az egyik híres olasz nyelviskola tankönyvét, ami a kezdő kurzusok anyagát tartalmazza (3 kurzus), és megdöbbentem, mert az utolsó leckéig értem az olvasmányok 70%-át. Tökéletesen értem, miről van bennük szó, ha nem is értek minden mondatot.

Kb. 2 hónap alatt tudnám egyedül feleleveníteni teljesen nyelvtannal együtt, aztán már valószínűleg csak nyelviskolával menne a haladó1,2,3 és a nyelvvizsga-előkészítő. Ez kb. 1 év, ha 10 hetes kurzusokkal számolok. És kb. 160.000 Ft még így is:( És közben bukom a jobb fizetést, ha fél év veszteséget számolok, az még plusz kb. 100.000 Ft.

Eszperantó tanfolyam egy helyen néztem, alap majd felsőfok kb. 160.000 Ft. És eszerint fél év alatt letehető.

Lehet hogy az eszemre kéne hallgatnom:(

2009. dec. 18. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!