Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszél itt valaki olaszul,...

Beszél itt valaki olaszul, vagy ismeri valaki az olasz nyelvet?

Figyelt kérdés

Olyanok válasza érdekelne aki ismeri esetleg beszéli az olasz nyelvet.

mennyire nehéz/könnyű megtanulni??

szeretnék nyelvet tanulni egyenlőre itthon (későbbi kiköltözéshez), és az angolban gondolkoztam, mert könnyű megtanulni, de maga Anglia nem igazán jön be. valamelyik dél-európai ország inkább vonz, és hallottam több helyről is, h az olasz is elég könnyű. igaz ez v csak kamuztak.??


2011. nov. 3. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Második anyanyelvem. Örülök, hogy "őt" választanád, valamint annak is, hogy Dél-Európa vonzóbb számodra, mint Anglia. Kétségtelen, hogy az angol ma valamilyen értelemben "eszperantó", tehát - mindentől függetlenül - érdemes megtanulni.

Hogy az olasz nyelv könnyű? Ezt sokan hangoztatják - nem tudom, milyen alapon. Kicsit tán túlzott magabiztossággal. Az valóban igaz, hogy főnév-ragozással nincs gond..az hiányzik belőle. A hanganyaga is olyan, amely a magyar anyanyelvűek részére nem "problémás"; az angol kiejtéssel ellentétben, nincs szükség "artikulációs akrobatikára". Ugyanakkor: a bonyolultsága csak akkor éreheztő igazán, ha valaki igényesebben belemélyed. Nem egyszerű 4 féle múltidőt, jelen- és múltidejű kötőmódot, kétfajta jövő időt megtanulni, - de tán a legkevésbé könnyű helyesen egyeztetni az idősíkokat. Ez azonban egyéb újlatin nyelveknek is nehézsége. Mégis azt mondom: ha megtanulod, egy intelligens, humánus és nyitott nép nagy kultúrája nyílik meg előtted..valami, amibe ha igazából belenézel, megszédülsz, milyen mély. Csak ajánlhatom, melegen. Vágj neki. Sikerüljön!

2011. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a biztatást!!! :D

januártól kezdek majd igazán belemélyedni, addig csak "nézegetem" az olaszt. remélem nem lesz vele gondom mert szeretném megtanulni. eddig németes voltam 12évig és épp h csak meg tudom magam értetni, bár ez lehet azért is mert utálom a németet és undorító nyelvnek tartom,meg muszáj is volt, ezt pedig én akarom.

(a netes angol oldalak és a translatagoogle segítségével pl akaratlanul tanultam annyit 1 év alatt angolul mint németül 12 alatt.:) )


mindenesetre déli országba szeretnék menni, nézegettem pl a spanyol nyelvet is de attól kicsit tartok. a másik választottam (bár nem déli) a holland lett volna, bár igaz h náluk elég külön a német is meg az angol is, de az igazi flamand nyelvben benne van mind2 is meg a francia is és ez kiakasztott :))))

2011. nov. 4. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kösz a viszontválaszt! A németet illetően (bár a tiéd határozottabban negatív), majdhogynem egyezik a véleményünk. Angolul meg...ha bottal ütnének, se tudnék megtanulni. Nem az én műfajom. Spanyolul is beszélek - portugálul meg olvasok. A spanyol, egyébként, nem nagyobb nehézségi fokú az olasznál (igen közeli rokonok!); a portugál meg..hát..az s-ei, a zs-i, a 'iótásított" (=i-nek ejtett) e-magánhangzók, a speciális "a"-hang (a románnak van még egy ilyen hangja, az se semmi:-)!) - na, szóval, mindez együtt - az olasz mellett szól. Volna egy különös kérésem: ha nekilátsz a tanulásnak, ne felejtsd el, hogy - bár a két nyelv hangzóvilágában nemigen van különbség (ty, gy és zs, ö és ü ugyan nincs), de a magyar nyelv "e"-hangzója annyira nyilt, annyira karakteres, hogy aki közelít az olasz nyelvhez, hajlamos ugyanúgy kiejteni. Pedig mindent, csak azt ne! Az olasz hangsúlytalan "e"-i (néha a hangsúlyosak is) a valóságban zártan, röviden ejtett "é"-k. Tehát: nem lentamente, hanem: léntaménté, nem mentre, hanem méntré - és így tovább. Magyarul: (hihi!) térden állva kérlek, hogy ezt a jótanácsot ne feledd el - különben kilóméterekről felismerik, hogy magyar anyanyelvű vagy (jó...na, - legfeljebb Bari, Palermo környékéről, vagy Cagliariból jöttél..de ez már messzire vezet. A nyelvjárási kiejtések témájához). Tovább nem gyötörlek. Több tonna sikerélményt!
2011. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az olaszt középszinten tudom, most tanulok felsőfokú nyelvvizsgára. Nekem pl. adódott néhány nehézségem a tanulásával. Ott több igeidő van, amiket maguk az olaszok sem tudnak (ezt egy olasz ismerősömtől tudom) tehát azokkal lehet, hogy adódnak majd egy kis gondjaid, mert van jópár múlt és jövő idejük:) Egyébként a szavakat be kell magolni, azt csak úgy lehet, a nyelvtanhoz én a PONS könyveket ajánlom, én azokból értettem meg igazán, ott elmagyarázza példákkal, és vannak hozzá feladatok is. Beszélni folyékonyan én egy kinti 3 hetes tanfolyamon tanultam meg magabiztosan, előtte is tudtam, de amikor láttam, hogy a nem 100%os szókincsemmel és nyelvtan tudásommal is elboldogulok, akkor magabiztosabb lettem. Ezek mellé én ajánlom, hogyha már van egy biztos alap szókincsed illetve nyelvtan tudásod, akkor olvass könyveket és nézz filmeket olaszul, azok is sokat segítenek!!!! Én a mai napig olaszul olvasok könyvet:) Remélem tudtam segíteni:)
2011. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A 8:56-os válaszoló a lényegre tapintott: bizony, vannak olyan nyelvtani szerkezetek (egyes igeidők, egyeztetések, kötőmód), amelyeket az anyanyelvi beszélők sokszor teljesen negligálnak. Rendkívül összetett okokból; ezeket nehéz volna itt végigelemezni. Ez téged azért ne rettentsen vissza..a tanácsai pedig kitűnőek. Nézz majd tv-t (a RAI 1-est és 3-ast tudom ajánlani) - aztán olvass, amennyi belefér!! In bocca al lupo!:-)) (közismert olasz szerencse-kívánság..vizsgázni menő diákoknál "kötelező":-) Üdv.
2011. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is Ponsból tanultam főleg, ajánlom, bár a feladatokat keveselltem benne. Igaz, arra ott van pl. a Chi la dura la vince. De önmagában az nagyon száraz. Teljesen egyetértek az előttem szólókkal; nem tudom, miért mondják, hogy olyan könnyű az olasz. A kiejtést és az alapszavakat, -kifejezéseket tényleg könnyű elsajátítani (mindenki tudja, hogy ciao bella meg o sole mio), de már a passato prossimónál (közelmúlt) rájön az ember, hogy olyan kavarások, kivételek vannak ebben a nyelvben, hogy hűha... :D 2 évig én is szenvedtem vele, pedig jó a nyelvérzékem, aztán fordulóponthoz érkeztem. Szépen elővettem a könyveimet, aztán megtanultam a ragozásokat, igeidő-egyeztetéseket, majd rengeteg-rengeteg szót. Hajlamos vagyok arra, hogy felületesen, gyorsan menjek végig a leckéken, de ez a olaszban nem működik, max. a szavak esetében, ha jó a memóriád. Pár napot érdemes rászánni egy-egy leckére, s csak azután továbbmenni, ÉS ismételni. Ha visszagondolok, bánom, hogy sok időt ,,eltököltem", egyszerűen csak el kellett volna szánnom magam, és hamarabb feldolgozni a könyvet. Kár, hogy nem határoztam el magam hamarabb. Tényleg csak elhatározás kérdése; olyan jó volt tapasztalni, hogy már egyre többet tudok! Sok sikert!
2011. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, én is magamtól tanulom kb fél éve és most vagyok B1-es szinten. Ha egyedül tanulod, akkor Pons-sal

érdemes kezdeni, majd Progetto

Italiano I vagy Olasz nyelvkönyv 1 vagy Salve (esetleg Teach Yourself Italian)


itt is vannak olasz topikok: ***** és itt is sok hasznos dolog tölthető le

az olasz tanuláshoz: [link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!