Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segít lefordítani?...

Valaki segít lefordítani? (németre)

Figyelt kérdés

Kedves Télapó,


Remélem elolvasod a levelem.

Tudom, hogy nem mindig voltam jó gyerek,de van egy listám,hogy miket szeretnék karácsonyra,remélem megkapom mindet.

Szeretnék:

-

-

-

-

-(Itt felsorolom németül h miket kiszótárazom csak a nagyobb szövegekre lenne szükségem segítségetekre hogy leforditságok köszönöm szépen előre is)

-

-

-

-

ÉS szeretném az egész családommal együtt ünnepelni a karácsonyt.


Kivánok neked sok boldogságot és kellemes karácsonyt,neked és minden gyerektársamnak!

Köszönöm szépen, hogy elolvastad Télapó a levelemet és a listámat, Remélem jó gyerek voltam és minden kivánságom teljesül.



A te barátod Attila, Magyarországról.


2009. dec. 1. 18:32
 1/6 anonim válasza:

Liebe Weihnachtsmann,


Ich hoffe, dass du meinen Brief lesen wirst.

Ich weiß, dass ich nicht immer ein gutes Kind war, aber ich habe eine Liste, was ich zu Weihnachten möchte, ich hoffe, dass ich alles bekomme.

Ich hätte gern :


...


Ich möchte mit meiner ganzen Familie die Weihnachten zusammen feiern.


Ich wünsche dir und allen Kindern fröhliche Weihnachten und viel Glück!Danke für meinen Brief und meine Liste gelesen zu haben, ich hoffe dass ich gutes Kind war und alle meine Wünsche werden erfüllen.


Dein Freund aus Ungarn, Attila


(nincs jobb programom a német érettségi után :)

2009. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2009. dec. 1. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:

A fentit kicsit javítanám:

Lieber Weihnachtsmann,

és a végén

und alle meine Wünsche erfüllen werden (mert még erre is vonatkozik a dass szórendje, -Remélem, hogy jó gyerek voltam és (hogy) minden kívánságom teljesül.

2009. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lieber Weihnachstmann,


Ich hoffe, Du liest mein Brief.

Ich weiß, dass ich nicht immer brav war, habe aber doch eine Liste darüber, was ich zum Weihnachten haben möchte und hoffentlich bekomme alles.


Ich möchte die Weihnachten zusammen mit meiner ganzen Familie verbringen.


Ich wünsche viel Glück und frohe Weihnachten, Dir und alle anderen Kinder.

Vielen Dank lieber Weihnachtsmann, dass Du mein mein Brief und meine Liste gelesen hast. Ich hoffe, bin ich ein gutes Kind und wird jede meine Wünsche in Erfüllung gehen.

Dein Freund Attila aus Ungarn.


(Egy német - No-ban nöttem fel, ott éltem 25 éves koromig és felsökokot végeztem ott - , de Mo-on élö lány)

2009. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó hiába élt kint, sok a hiba.

Az első variációban sokkal kevesebb a hiba.

A megszólítást nem jól ragozta, de amúgy majdnem hibátlan.

2009. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 21:41-es: te nyilván megint egy OKOS MAGYAR vagy: azt irtam, hogy NÉMET lány vagyok, csak idöközben Magyarországon élek.

Németországban születtem (szüleim is németek), ott tanultam, egyetemet végezten - és Mo-ra házasodtam. Talán van valami alapja, ha azt mondom, hogy én tudok jól németül, nem pedig te.

2009. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!