Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem kellene kivenni az oktatás...

Nem kellene kivenni az oktatásból a magyar nyelvet, és helyette idegen nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés
semmi értelme a magyarnak, és nem is egy hasznos nyelv

2013. dec. 15. 16:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, áruld már el nekem, hogy akarnál idegen nyelvet tanulni, ha nem vagy tisztában a nyelvtani fogalmakkal? Áh, de én vagyok a hülye, képes vagyok azt feltételezni, hogy aki a saját anyanyelvét nem akarja művelni, az majd egy idegen nyelvvel fog foglalkozni...
2013. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 webnyelv ***** válasza:
21-es: Ahogy írtam, nem teljesen butaság ez, mert pl. amíg én nem kezdtem idegen nyelvet tanulni, addig a magyar nyelvtant is csak magolni tudtam és unalmas volt.
2013. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
54%
De ahhoz, hogy valaki helyesen tudjon írni, szükséges a nyelvtan ismerete is. Vagy akkor legyen az, hogy mindenkit a saját anyja tanítson meg a magyar nyelv rejtelmeire??? Mert ezek szerint bőven elég annyi tudás a nyelvünkről, amennyit beszéd útján elsajátítottunk, az összefüggések és a szabályok meg kit érdekelnek...
2013. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 webnyelv ***** válasza:

23-as: Ahogy elnézegetem ezen az oldalon a válaszokat, kérdéseket, nagyon sokan nem tudnak helyesen írni, tehát a helyesírás tanításának hasznossága erősen vitatható. Engem sokáig kifejezetten érdekelt a helyesírás és oda is figyelek a helyesírásra, de nem olyan régen megbuktam egy netes helyesírási teszten. Innentől kezdve már én is elgondolkozom...


Ha valakinek azt mondjuk, hogy az idegen eredetű szavakban nincs ly, hanem j, attól még nem fogja érteni, hogy a muszáj miért j-vel van, de ha pl. tanult angolul vagy németül, akkor megértheti (müssen ill. must miatt).

2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nos én nem akarok okoskodni, de nagymamám, aki tanító volt, többször mondta, hogy a helyesírás készség, nem kéne valakit emiatt buktatni.
2016. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Dehogy keszseg. Tanithato. Megjegyezheto. Nem valtozik, egyszeru szabalyok vannak, amiket ha valaki alapbol nem is jo helyesiro, meg tud jegyezni.

Keszsegnek szamit az enek, technika, rajz, testneveles.

2016. aug. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!