Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem kellene kivenni az oktatás...

Nem kellene kivenni az oktatásból a magyar nyelvet, és helyette idegen nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés
semmi értelme a magyarnak, és nem is egy hasznos nyelv

2013. dec. 15. 16:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem magyar nyelv maradhatna, én inkább az irodalmat venném ki. Csak megutáltja a gyerekekkel az olvasást.
2013. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
igaz, tényleg az irodalom amit mindenképp
2013. dec. 15. 17:11
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelv fontos. Az emberek nagy része nem igazán tud magyarul sajnos. Én ezt tapasztalom. Az, hogy ezt nem rovom fel senkinek, az egy más kérdés. Van például olyan is, hogy valaki egy fórumon még arra is lusta, hogy nagybetűvel kezdjen egy mondatot. Az irodalom az is fontos, bár én raknék bele modernebb irodalmat is (én 'Piszkos Fred, a kapitány'-t szívesen vettem volna annak idején). Továbbá itt jegyezném meg, hogy idegen nyelvet felsőfokon nem tud tanulni az, akinek a magyar nyelvtannal vannak problémái. Középfokon még azt mondom, hogy rendben van, elbukdácsol valahogy, átrúgják a vizsgán, de ez felsőfokon nem működőképes. Szakdolgozatírásnál úgyszintén hasznos, ha van minimális stílusérzéke az embernek, mert a helyesírás-ellenőrző program sem jó mindenre.
2013. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jó ötletnek. Nézd meg a mai fiatalságot. Sőt, nem csak a fiatalság, baromi sokan nem tudnak helyesen írni.


Muszály, egyenlőre, had ... és társai

2013. dec. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Na mégcsak az kéne

Én szerettemm a magyart (persze jó tancsink volt)

2013. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Jav. szerettem

Meg egy nyelvet nem csak beszélni kell tudni,

hanem írni is!

2013. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez az anyanyelved, cseszd meg...
2013. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
0%
Alltalaban azok ismetelgetik hogy a magyar nyelv nagyon de nagyon fontos akik keptelenek akarmilyen mas nyelven kommunikalni.
2013. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
miert szerinted mit er a mai vilagban? azt sem bannam ha betiltanak es valami normalis nyelven lehetne beszelni csak
2013. dec. 15. 18:08
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"Álltalában"

neked sem ártott volna figyelni nyelvtan órán :) Felsőfokúm van franciából és angolból, úgyhogy ez nem jött be :) Szerintem zseniális nyelv a magyar, ha tanulnátok egy kis grammatikát vagy fonetikát, vagy akármilyen a magyar nyelvvel kapcsolatos stúdiumot, akkor rájönnétek, hogy milyen jó kis nyelvet beszélünk.

2013. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!