Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van ötletek olasz órai játékok...

Van ötletek olasz órai játékokra? Többi lent

Figyelt kérdés

Olaszt tanulok, idén kezdtem el a suliban. A tanár azt mondta az egyik nap én és egy osztálytársam tartunk órát, ez abból áll igazából hogy játszunk. Most rendhagyó igék ragozását vesszük, van esetleg valami ötletetek ehhez kapcsolódó játékokhoz?

Volt például olyan játék hogy egy sapkába beraktunk magyarul igéket, ki kellett húzni egyet, megmondani olaszul majd elragozni.

Van valami ötletetek hogy miket játszhatnánk még amikkel ugye tanulunk? Fontos lenne, köszönöm!:)



2013. dec. 4. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót tudok javasolni: készítsetek olyan kártyákat, amelyen a cselekvés látható, de ne legyen ráírva egyik nyelven se maga a cselekvés szerintem.Társaitok húznak egy kártyát,mondják az igét, majd ragozzák!

Vagy szintén kártyás megoldás:legyenek a kártyákon a személyes névmások, de utánuk helytelen igealak szerepeljen, tehát keverjétek össze a ragozott formákat,és az a feladat, hogy a megfelelő személyes névmáshoz a hozzá tartozó igealakot kell rendelni.

Tanultátok már az igeidőket,igemódokat esetleg? Ha igen, ezt is bele lehet vinni:cselekvést ábrázoló kártya kihúz, majd külön kártyák közül kihúzni az igeidőt v. igemódot, és aszerint ragozni.

2013. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a kettő jó ötlet, megcsinálom őket köszi!:)
2013. dec. 5. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!