Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy egy ritkább nyelv?...

Olasz vagy egy ritkább nyelv? (többi lent)

Figyelt kérdés

Angolul felsőfokon beszélek és használom is aktívan,németből középfokon tudok,de folyamatosan fejlesztem,hogy minél magasabb szintű legyen. Spanyolul is tudok egy alapszinten,és ezt is igyekszem fejleszteni. Ezek mellett érdekel az olasz nyelv is,mert egyrészt nagyon hasonló a spanyolhoz,így könnyebb lenne talán tanulnom (autodidakta módon is) és nagyon tetszik. Más szempontból viszont lehet,hogy hasznosabb lenne egy ritkább nyelv tanulása,amit sokkal kevesebben beszélnek.

Szívesen töltöm a szabadidőmet nyelvtanulással,így ez nekem hobbi is,de 4. idegennyelvként lehet,hogy egy olyan nyelvet kellene választani,ami munka szempontjából is hasznos lehet és ki lehet vele tűnni a tömegből. Ti mit választanátok? Az olaszt,ami régóta vonz vagy egy különlegesebb nyelvet? Ha az utóbbit,Ti melyiket gondoljátok ma a leghasznosabbnak?


2013. dec. 3. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az orosz az nem tetszik?
2013. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a japán/ kínai
2013. dec. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ritkább nyelvek még: lengyel, portugál, török
2013. dec. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyat tanulj, amihez van könyv meg nyelvtan
2013. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a munka a szempont, akkor mindneképpen a francia. Ha a hasznosságra karsz rámenni, esetleg az orosz, avval a többi szláv nyelven is el lehet activityzni. Ha meg egzotikusra vágysz, akkor japán vagy kínai. A japán kiejtés szempontjából nagyon egyszerű, csak telejsen más a logikája, mint az európai nyelveknek, viszont szerintem nagyon jópofa.
2013. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az is lényeges, hogy melyikhez van kedved, motivációd, az sokat segít. a te esetedben ez inkább az olasz.

az, hogy melyik jobb munka szempontjából, attól is függ, mit akarsz: fordítani, tolmácsolni, utazni, üzletet kötni, stb, merre élsz? Bp, kisváros, melyik határhoz közel, stb.

snyag kb ugyanúgy van mindhez.

keress rá erre: autoritmia!!

2013. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 webnyelv ***** válasza:

Attól is függ, mihez kell. Itt Magyarországon az olasz elvileg hasznosabb, mint a spanyol.

Viszont ha a spanyolt kezdted el, érdemes lenne azt folytatni inkább. Én tanultam olaszul és spanyolul is, és azt kell mondanom, annyira hasonlítanak egymásra, hogy már ez volt zavaró, és inkább gátolta az egyik a másikat, mint segítette.

A helyedben én a spanyolnál maradnék, de mondom, attól függ, mihez kell a nyelv.

2013. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Smittes válasza:
Oroszt választanám.
2013. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanulj írül.
2013. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!