Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki segítene lefordítani?...

Valaki segítene lefordítani? Elég az első két mondatot.

Figyelt kérdés

Tul. képpen a 'have sy's way' kifejezés kavar meg, uis. nem tudom, mit jelent.


[link]


"This is the fossilised ornamentation of a dinosaur called Stygimoloch spinifer. Except that if Jack Horner of Montana State University and Mark Goodwin of the University of California, Berkeley, have their way, it isn’t."


Köszönöm!!


2009. nov. 19. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy Stygimoloch spinifer nevu dinoszaurusz fejdiszenek kovulete. Kiveve akkor ha Montana egyetemi Jack Hornernek es UC, Berkley-i Mark Goodwin allitasa igaznak bizonyul (akik szerint nem igy van). Zarojelben az ami a magyar forditasban mar egyertelmu, es csak pontossag miatt irtam.


(Nem szoszerinti, hanem interpretacio alapu forditas)


have their way- az ebben az esetben azt jelenti, hogy ok allitanak valami mellyel az akademikusok tobbsege nem ert egyet. "To have sy's way" Altalaban azt jelenti ha egy kisebbsegnek (pl. egy ket szemelynek) sikerul egy tobbseget meggyoznie valamirol. (pl Thatcher had her way with the European parliament, when the UK received a significant proportion of the agricultural funds back)

2009. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így már el tudok indulni, hiszen ha ezt nem értettem volna, az egész lényegét sem.
2009. nov. 19. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!