Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol miért könnyebb, mint...

Az angol miért könnyebb, mint a legtöbb nyelv?

Figyelt kérdés
a szokincs pl latin, pedig a sima latin az egyik legnehezebb nyelv. German nyelv es a german nyelvek sem konnyuek.

2013. okt. 9. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyelvtan joval egyszerubb mint a tobbi.

A nemetben van 3 nevelo, az olaszban van kb 7, az angolban 1.

Az angol azert is tudott vilagnyelv lenni a nemettel szemben mert egyszeruen meg lehet tanulni, nem kell veszodni mindenfele birtokos meg reszes eset ragozassal, stb.

2013. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég felületes kijelentés ez. Egyrészt nagyon szubjektív, hogy egy nyelv mennyire nehéz, másrészt például az angol kiejtés rendszere (ha persze nem vennénk félvállról, mint ahogy azt általában teszik az emberek) az egyik legnehezebb.


Az pedig, hogy a szókincs honnan jön (amúgy az angol szókincs az germán és latin, nem latin és a latin elsősorban a nyelvtani ragozása miatt tekinthető nehéznek annak meg semmi köze a szókincshez...).


Alapvetően az angol eléggé izolálva van/volt a többi germán nyelvtől. Hogy ezért-e vagy miért azt nehéz megmondani, de mindenesetre analitikus irányba fejlődött, azaz összetett ragozást, ami pl. a németben nehéz, leváltotta különálló segédigék.


Tehát elsősorban a ragozás leegyszerűsödése miatt és a kiejtés ignorálása miatt érezhető az angol egyszerűnek, de ez elég falsch kijelentés.


Aztán még abban is kereshető az oka, hogy az angol világ nyelv, sokkal jobban ki vagy téve a hatásának.

2013. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan leszarjak hogy beszelik. Rendesen megtanulni angolul (helyes kiejtessel, valasztekosan) nehez es sokan ezzel nem veszodnek. Foleg hogy sok kulonbozo nemzet kozt ez a kozvetito nyelv es egyik sem tanulja meg igazan. Egy kozepszintet elerni eleg konnyu, mert nem bonyolult a nyelvtan. Ellenben utana kezdodik a csemege!
2013. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

sima latin nehéz? mi a tököm tök egyszerű nyelv lényegében alapból ott van minden nyelvben szóval csomót kikövetkeztetsz és a nyelvtana is nagyon logikus, ejtés is egyszerű


nehéz nyelvnek ink. finn meg hasonlókat mondanék

2013. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 rajgy válasza:

Szerintem azért könnyebb az angol, mert szinte alig vannak benne ragok (kb 6), ugyanis a sok népkeveredés a szigeten: A kelták, rómaiak, vikingek, szászok, normannok mind adtak valamit hozzá, de egyszerűsítették is. Talán az egyetlen nehéz a helyes (befejezett, folyamatos) igeidő megválasztása, és esetleg az ige-vonzatok, mert ugyanazt az igét (és vonzatát) Londonban talán másképp használhatják, mint Kaliforniában. De sok hallással megtanulható.

A német a ragozások miatt nem egyszerű (de egyszerűbb, mint a magyar), és szinte lehetetlen helyesen beszélni, ha valaki a főnevek nemeit(der,die,das) nem tanulja kezdettől meg. Minden főnév eset, ragozás erre épül ugyanis. Én 3 színnel próbáltam jelölni a tanuláskor, és jó sokat tudok, de az összeset képtelenség. (Ilyenkor szándékosan többesszámot használok, és akkor nem veszik észre.)

2013. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szinte elenyésző számú ragok, és a kötött szórend miatt. A latinban szinte szórend sincsen, és teli van raggal. De nem az a baj, hogy ragok vannak, hanem az, hogy ezeknek 7-10 jelentésük van, és nehezen azonosíthatóak, és összekeverhetőek (főleg a névszóragok).
2013. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!