Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telcet vagy Eclt válasszam?...

Telcet vagy Eclt válasszam? Többszöri Ecl-es bukás után, mennyi esélyem lenne az TELC szóbelin? Kérem a tanácsokat!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most tényleg szükségem lenne pár tanácsra, mert fogalmam sincs mit kellene csinálnom. ECL Középszintű angol írásbeli nyelvvizsgám van, már több mint 1 éve. Szóbeli részén viszont már négyszer buktam, eléggé kivagyok. A magnó része sosem sikerül, a legutóbbi vizsgám 2%-on múlt. Most már magam sem tudom mi tévő legyek, mert... már sok pénzünk benne van és ha a szívemre teszem a kezem, akkor jól tudom, többet nem bukhatok. Nem is érdemlek ennyi bukást, mert egyébként jó angolos vagyok. Egyedül a magnó az ami sosem sikerült, mindig ezen buktam, pedig ebből is sokat készültem. Februárban ismét szeretnék mennyi nyelvvizsgára, de most azon gondolkodom, hogy adjak-e még egy esélyt az ECL-nek vagy esetleg mennyek át a TELCRE? Ez utóbbiról semmit nem tudok. Mindenki azt mondja, hogy könnyebb, de mégis mennyivel? Fenn voltam a TELC honlapján, nézegettem a dolgokat, de engem a saját tapasztalatok érdekelnének. Aki esetleg volt már TELCEN az tudna nekem egy kis útmutatót adni? Nem írásbelire mennék, mert az már megvan ELC-ből, engem a szóbeli része érdekelne... magnó és kommunikáció. Kérek mindenkit, hogy aki otthon van a témában az adjon nekem tanácsokat, mert már magam sem tudom, hogy mi lenne helyes.
2009. nov. 7. 20:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
12:01! Nagyon köszönöm a részletes ismertetőt a vizsgáról.Esetleg ha nem lenne gond, akkor maga konkrét feladatok is érdekelnének, csak úgy 1-2. Ezek szerint könyvesboltokban lehet konkrét TELC vizsgára kapni gyakorlót? Köszönöm az eddigi segítséged!
2009. nov. 8. 12:20
 12/20 anonim ***** válasza:

Lehet kapni többfajta könyvet is, pár ezer forintért, ami tartalmazt konmkrét szóbeli sé magnós feladatokat is CD-vel. nekem az egyik megvan elektronikusan, PDF-ben.


*****

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Áá.. ez nagyon jó. Nagyon köszönöm a segítséged és a türelmedet hozzám! :-)
2009. nov. 8. 13:11
 14/20 anonim ***** válasza:

nincs mit:)

nekem is segítettek annak idején és nagyon jól jött :) gondoltam viszonzom :)

jó készülést.

ha bármi kell, írj ;)

2009. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Szia!

A helyzet az, hogy a legtöbbször tök mindegy, h melyik vizsgára mész - telc vagy ecl - ha B2-es szinten vagy, akkor sikerül. Persze ehhez kell egy kis szerencse is, de nincs ilyen, h ez vagy az könnyebb. B2-n belül is vannak könnyebb vagy nehezebb szövegek, h épp melyik vizsganap milyen szöveg van, ez tök véletlen.

Nem tudom, h voltál-e végül is februárban valamelyiken? Remélem sikerült.

A listening tényleg a szóbelihez tartozik, mivel BESZÉDÉRTÉS a neve, csak mivel írni kell, ezért sokan azt hiszik, az írásbelihez tartozik.

Most már megint drágább a telc, mint tavaly.

Van telc-re és ecl-re is felkészítő könyv hanganyaggal együtt, ezeket a telc és az ecl honlapján be tudod szerezni!

Sok sikert!

2010. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Végül is elmentem februárban, az eredményt még nem tudom. A magnó sajnos megint gyengébb lett, de a 40%-ot valószínűleg elértem. Olyan 42%-ra saccolom magam. Eddig a kommunikáció mindig jól ment ECL-en, most viszont a TELC-nél érdekes mód nem voltam annyira aktív. Szerintem megint 1-2%-on fog múlni, hogy meglegyen a 60%... attól függ, hogy mennyire "kedvesen" pontoztak a kommunikáción. Mert amúgy beszéltem, meg mondtam jó dolgokat, de talán lehettem volna aktívabb is. Mondjuk az is igaz, hogy egyszerre hárman voltunk benn, szóval egy picit így nehezebb volt mindenkinek kibontakoznia. Majd meglátjuk.. de köszönöm a Te tanácsodat illetve véleményedet is.
2010. márc. 2. 12:21
 17/20 A kérdező kommentje:
Hölgyem és uraim, sikerült a szóbelim! :) Teljesen jól pontoztak, a magnóm is megvan. :) Köszönöm mindenki tanácsát, véleményét ebben a témában. Sokat segítettek, köszi még egyszer! :)
2010. márc. 5. 17:03
 18/20 anonim ***** válasza:
Gratulálok :) ügyi voltál.. és remélem innentől kezdve te is beállsz a TELC-es táborba, akik szerint jó választás ez a nyelvvizsga :)
2010. márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Már beálltam. :D
2010. márc. 6. 12:11
 20/20 anonim válasza:

Sziasztok!

Én németből szeretnék egy középfokú telc nyelvvizsgát.Mit gondoltok róla?Könnyű/Nehéz?Mennyire korrektek?


Esetleg tudnátok pdf-es felkészítő könyveket?

2011. febr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!