Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám frissiteni német...

Hogy tudnám frissiteni német és/v angol tudásomat? Tanácsokat kérek.27L

Figyelt kérdés

A köv. a helyzet. Németet már réges rég tanulok/tam.-tam.

2008ban lett szakmai közép nyelvvizsgám németből(akkor magamtól készültem fel rá, segédanyagom volt. 2-3 év alatt próbálkoztam, 3.jára sikerült.

Idegenforg szakon végeztem 2009-ben. 3 éve nagyon nagyon keveset, mondhati szinte egyált nem használom a nyelvet. Sajn ezen a területen nem is dolgoztam(csak keveset s minimálisat használtam a nyelvet) Már alig értek meg vmit, bár ez akcentus függő, (írott szöveget inkább, bár azt se telj) beszélni egyszerűen nem merek.

Mindig bonyolultan fogalmaznék s egyszerűen nem megy. Sok körülmény, ami befolyásol, de már nincs is önbizalmam, h bízzak magamban.

Logisztikát (OKJ) tanultam még.- Ott angolból kellett a megadott szituációkbóól felkészünl vizsgára.

Angolt is tanultam jó pár évig. Közipisk., főisk. Sokx alapoktól kezdve.

Abból is megértek dolgokat. Amkor tanultuk 4-5 voltam, adott témák mentek,bár a beszéddel ugyanolyan problémáim voltak, mint németből, bátortalan vagyok.

Sajnos munkahely váltás előtt vagyok. Hiába nyelvvizsga , ha nem merek/tudom alkalmazni.

Irott anyagot ne tudom mit vehetnék elő, honnan /mivel kezdjek? Hanganyaggal/CD reménytelen lenne(kezdetben tuti) kezdeni, úgy a szövegértés nem megy, nem tudok koncentrálni rá.

Ajánlanátok filmet, h idegen nyelven nézzem, magyar felirattal v fordítva?

Tanácstalan vagyok. muszáj lenne összeszednem magam (de magamtól, m tanárra sajna nincs lehetőségem anyagilag).


2011. júl. 31. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, én csak azt tudom javasolni, ami nekem bevált. Mégpedig:

1. az internetről letölthető számos hanganyag, napi hír, rádióműsor. Ezeket (podcast) néven találhatod meg. Töltsd fel mp3 lejátszóra és hallgasd minél többet.

2. A filmeket ha teheted nézd Angolul. Csak olyat nézz, ami érdekel, mert a kifejezések könnyebben rád ragadnak anélkül, hogy tudnál róla!:)

3. beszélgess sokat angol anyanyelvűekkel (írogass, chatelj) sok ilyen "language exchange" oldal van)

4. Olvass olyan könyveket, amelyek felkeltik a figyelmed. Pesten sok antikvárium van. Érdemes szétnézni ;)

2011. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!