Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmenjek szóbelire, vagy sem?...

Elmenjek szóbelire, vagy sem? Légyszi, adjatok tanácsokat.

Figyelt kérdés

Németből érettségiztem középszinten. Aki ismerős a témában, biztos hallotta, hogy a hallásértés nem volt valami jó. Nekem is sikerült jól elrontani, pedig a másik három összetevőben alig vesztettem pontot (sőt az íráskészség max. lett). A hallott szöveg viszont annyira lehúzza, hogy ha elmegyek szóbelizni és az 100% lesz, akkor is csak 81% az egész érettségi.

Mit csináljak? Nekem számít a százalék... viszont mi a garancia rá, hogy ha jövőre megyek, akkor könnyebb lesz...

Előre is köszönöm a tanácsokat.


2011. máj. 13. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
menj el most, ha tényleg rosszul sikerül attól még mehetsz jövőre.
2011. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy most hányadikos vagy. Ha előrehozottan csinálod, akkor nem mehetsz el jövőre ugyanezen a szinten, csak ha befejezted a tanulmányaid a középiskolában. Ha viszont végzős vagy, akkor már elmehetsz minden további nélkül akár ősszel is. Én mindenesetre azt mondom, hogy menj el, max ha nem vesznek fel emiatt, akkor jövőre újra próbálkozhatsz. Azt gondolom te sem bocsátanád meg magadnak, hogy ezt kihagyod, aztán kiderül, hogy mégis felvettek volna ezzel a gyengébb eredménnyel is.
2011. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mindenképpen menj el,elsősorban azokért,amiket előttem leírtak,másodsorban pedig azért,mert a tanáraid nagyon gyökérnek fognak nézni,ha nem mész el....az én osztálytársam se ment el infóból szóbelizni,mert hogy az úgyse javított volna neki a jegyén. (amúgyis elég hülye ez az osztálytársam,mert 3-asa lett volna neki,és az őhozzá képest elég jó eredmény...) persze a tanárok nagyon kiakadtak,h hogy lehet valaki ennyire felelőtlen.


Ha mindezek mellett mégis úgy döntesz,hogy nem mész el,akkor előtt mindenképpen(!!) értesítsd IDŐBEN a vizsgabizottságot....

2011. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!