Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telcet vagy Eclt válasszam?...

Telcet vagy Eclt válasszam? Többszöri Ecl-es bukás után, mennyi esélyem lenne az TELC szóbelin? Kérem a tanácsokat!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most tényleg szükségem lenne pár tanácsra, mert fogalmam sincs mit kellene csinálnom. ECL Középszintű angol írásbeli nyelvvizsgám van, már több mint 1 éve. Szóbeli részén viszont már négyszer buktam, eléggé kivagyok. A magnó része sosem sikerül, a legutóbbi vizsgám 2%-on múlt. Most már magam sem tudom mi tévő legyek, mert... már sok pénzünk benne van és ha a szívemre teszem a kezem, akkor jól tudom, többet nem bukhatok. Nem is érdemlek ennyi bukást, mert egyébként jó angolos vagyok. Egyedül a magnó az ami sosem sikerült, mindig ezen buktam, pedig ebből is sokat készültem. Februárban ismét szeretnék mennyi nyelvvizsgára, de most azon gondolkodom, hogy adjak-e még egy esélyt az ECL-nek vagy esetleg mennyek át a TELCRE? Ez utóbbiról semmit nem tudok. Mindenki azt mondja, hogy könnyebb, de mégis mennyivel? Fenn voltam a TELC honlapján, nézegettem a dolgokat, de engem a saját tapasztalatok érdekelnének. Aki esetleg volt már TELCEN az tudna nekem egy kis útmutatót adni? Nem írásbelire mennék, mert az már megvan ELC-ből, engem a szóbeli része érdekelne... magnó és kommunikáció. Kérek mindenkit, hogy aki otthon van a témában az adjon nekem tanácsokat, mert már magam sem tudom, hogy mi lenne helyes.
2009. nov. 7. 20:34
1 2
 1/20 anonim válasza:
Hát én nem tudtam, hogy a TELCet és az ECL-t lehet felsen csinálni, azt tudtam, hogy EUROT meg ECL-t igen. Én próbáltam a TELCet és 2x buktam rajta nekem ahhoz képest az ECL sokkal könnyebben ment. Egyébként a TELC és az ECL magnóban aza külömbség, hogy ECLben szinte az összes felvételnek van háttér zaja, TELC-ben sokkal tisztábbak a felvételek. nekme mégsem ment.
2009. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Oh.. mondjuk lehet hogy nem lehet felesen csinálni, ennek utána kell néznem. És neked ECL rögtön sikerült?
2009. nov. 7. 21:21
 3/20 anonim ***** válasza:

Jogos a kétkedés előző kérdező, szerintem ha TELC-et akarsz, ahhoz újra kell kezdened, ott ugyanis a magnóhallgatás rész az írásbelihez tartozik ha jól emlékszem (nem néztem most utána, de mikor én csináltam - kb. 2 éve - akkor még úgy volt. A felsőfukúm viszont ECL-es, nekem személyszerint azzal sem volt problémám, bár tény, hogy a magnóhallgatás rész érdekes, jellemző, hogy az egyik fele lehetetlen (pl. beleköhögnek a kért információba a felvételen) a másik meg szájbarágós, szinte úgy néz ki, hogy felolvassák a feladatsorban szereplő kérdést, majd adnak rá egy érthető választ. A TELC legalább ennyire "nehéz", csak ott más jellegű feladatok vannak. Én például középfokún szembetalálkoztam a számomra legnehezebb típussal, mikor el kell dönteni, hogy a leírt mondat szerepelt a szövegben, nem szerepelt a szövegben vagy máshogy szerepelt, és hát azt kell hogy mondjam, nem volt egyszerű. Eddigi tanáraim szerint is nehezebb a TELC, de ha van lehetőség az eredmények továbbvitelére, és te úgy érzed, akkor meg lehet próbálni!


Bocs ha hosszú voltam. Ja és sok sikert!:)

2009. nov. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az a "kérdező" az válaszoló akart lenni:D
2009. nov. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utána néztem a dolgoknak, meg kiderült, hogy egy ismerősöm nem rég TELC-en vizsgázott, szintén szóbelin. ECL-en korábban ő is annyit bukott mint én, és ő ezt követően ment át Telcre. Ezt könnyebbnek találta. Nagyjából a tudásunk is azonos angolból. Tőle érdeklődtem és ő mondta, hogy lehet külön szóbelit kérni, habár ugyanúgy az írásbelit is ki kell fizetnem, szal ugyanúgy 30 ezerbe fog fájni...

Sok helyen hallottam azt, hogy a Telc nem olyan nehéz, ezen az oldalon is többen írták ezt. Ahh..fene se tudja. mert azért az meg mégis csak 30 ezer forint na...az ECL fele ilyen drága, de.. egyszerűen a magnós részét nem tartom elérhetőnek. Úgymond.:(

2009. nov. 8. 00:49
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!

én TELC-et csináltam, és azok közé tartozom, akik szerint könnyű vizsga. Elsőre meglett mindenféle gond és nehézség nélkül.

Az egyik válaszoló nem jól tudja, mert a magnó a szóbelihez tartozik!

Igen, sajnos mindenképp 30ezerbe fog kerülni(egész pontosan 29e).

Szerintem nem ártana, ha megcsinálnál pár TELCes magnóhallgatást, aholkipróbálhatod magad. Bár ez nem garancia arra, hogy ott is sikerül. Nekem talán még megvannak az anyagjaim(CD+feladatok), ha gondolod megnézem neked :)

Amúgy a kommunikáció része nagyon könnyű. de tényleg... eddig az összes ismerősöm átment a szóbelin szép pontszámmal, bár az írásbelin sokan elvéreztek. Tényleg csak az a lényeg, hogy tudj párban kommunikálni bizonyos témákról. pozitívum, hogy az egyik feladat prezentáció, amelyre otthon elég szépen fel lehet készülni, valamint ott a helyszínen is van 20 perc felkészülési idő(, ami ha jól tudom, ECL-en nincs.)

Szóval ha gondolod, akkor utánanézek neked a magnós feladatoknak, hanganyaggal együtt. nem veszítesz vele semmit, ha megpróbálod.

szia

2009. nov. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon köszönöm, hogy írtál. Igen, egyre jobban hajlok a Telcre. A kommunikáció része tudom, hogy 4 részből áll. Az első a bemutatkozás, az menni fog. A prezentáció szintén, hisz ezeknek a témáját előre tudom. A Véleménykifejtés is könnyű, mert gondolom azokról adnak témát, amik a honlapon is fel vannak tüntetve. A Konszenzuskeresés- től már kicsit félek. Főleg, hogy vmi rohadt iq fightert raknak be mellém majd párba... nem vagyok rossz angolos, sőt.. de azért engem is meg lehet fogni.


És akkor a magnó... leírnád egészen pontosan, hogy milyen jellegű feladatok vannak? Én ettől félek a legjobban. A kommunikáció itt nehezebb, mint az ECL-en , mert ott azzal lehetsz párban akivel szeretnél, meg ott csak egy témát kell kifejteni... de a magnó ott SZERINTEM nehéz.. és ez érdekelne nagyon, hogy mégis mennyire másabb itt, szóval nagyon örülnék neki ha utána tudnál nézni nagyjából. Köszönöm.

2009. nov. 8. 01:43
 8/20 anonim ***** válasza:

Hmm...úgylátszik elég sokat változott a rendszer, mióta én voltam. Nálunk még nem volt párban beszélgetés, sem olyan "prezentáció", amire otthon tudtunk volna készülni. Nálunk még úgy működött, hogy először kapott egy nagyobb csoport egy azonos témáról különböző álláspontú szövegeket, és meg kellett beszélnünk, hogy ki mit olvasott, majd kialakítani egy közös álláspontot. Utána kaptunk egy szituációs feladatot, amire mindenkinek volt néhány perce készülni. Azt elő kellett adni egy vizsgáztatóval, majd feltettek néhány kérdést előre ismeretlen témában, és vége volt. Ezek szerint azóta sokat változott a rendszer. Amúgy én sem találtam nehéznek, nagyon is jól sikerült (92% :D) csak a tanáraim mondják nehezebbnek, bár tény, hogy ECL-ből csak felsőfokút csináltam, és ott elég "érdekes" volt a szóbelink.


Tegnapi 21:54 voltam.

2009. nov. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ma 01:04-es vagyok!


szóval a kommunikáció rész:

bemész egy szobába amikor hívnak, megkapod a feladatokat, majd párban leültök de NEM beszélhettek, viszont egyedül van 20 perced arra, hogy felkészülj a feladatokra. az itt írt jegyzeteket majd viheted magaddal a vizsgabizottság elé.

1. feladat bemutatkozás, itt a partnerral nagyon rövid párbeszédet folytattok, ki hol lakik mióta tanul angolul mi a hobbija stb. szinten. ez a rész NEM értékelt!

2. feladat prezentáció: a témalista fenn van a honlapon, és egy bizonyos címet fogsz kapni, amiről beszélni kell x percig. ilyesmik lehetnek a címek: a book you have read, a film you have seen, a trip you have made... stb, kb ilyesmik, bár van néhány nehezebb is. ha elmondtad, a társad feltesz 3 kérdést, majd ő mondja el a prezit és te kérdezel.

3. feladat discussion. egy cikket kapsz, amit előre elolvasol a 20 perc alatt. erről kell vitatkozni a társaddal. a cikk elég nehéz és nagyon hosszú, de nem kell belebonyolódni és csak az a lényeg, hogy a témájáról beszélj. (pl nekem a speed-datingről szólt a szöveg és a párkapcsolatokró, azok kialakulásáról beszélgettünk, elmondtuk a véleményünket a cikkről)

4.feladat: egyszerű feladat, akkor is, ha nem a legjobb a partnered. a 20 perc felkészülési idő alatt összeszeded a gondolataidat, hogy mit hogy akarsz megszervezni. pl egy kirándulás/osztálytalálkozó részleteit.


kb ennyi a szóbeli.


a magnós:

3 feladat van

1) 6 cím van, 5 szöveg hangzik el és párosítani kell.

2) true/false viszonylag hosszú szöveg

3) 5 kérdés, melyre van a b és c válasz, ki kell választani a megfelelőt a hallott szöveg alapján.


az 1) és a 3) a könnyebb, a 2. a nehezebb, bonyolultabb szöveg (pl nekem a megújuló energiaforrások használatáról Angliában szólt)



Noh ennyi nagyjából.

akkor szólj, ha kellenek konkrét feladatok, akk előkeresem.

szia

2009. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

10:39 én úgy gondolom, hogy nem egy magnózáson múlik az, hogy valaki jó angolos-e vagy sem. Mindig ötös voltam angolból, az érettségim is ötös lett belőle. AZ ECL írásbelim elsőre megsikerült, a kommunikációra mindig 85% fölötti eredményeket produkáltam, egyedól a magnó volt az ami...

Azt is leírtam, hogy engem is meg lehet fogni, tehát természetesen én sem vagyok profi szinten. Ha nekem most a Telcen sikerülne a magnós része, akkor máris jó angolos lennék? Köztudott, hogy az ELC-en nehéz a magnó. Ismerek nálam sokkal jobb angolost, aki csak ezen bukott kétszer, majd átment a BME-re és sikerült neki. Ettől még valaki nem lesz rosszabb angolos...

Egyébként ha meg már idejössz, akkor jobb lenne ha inkább a kérdéssel foglalkoznál.

2009. nov. 8. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!