Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen lehetőségeim vannak az...

Milyen lehetőségeim vannak az arab nyelv tanulására? Elsősorban az egyéni lehetőségek érdekelnének!

Figyelt kérdés

Nagyon közel áll a szívemhez az arab világ, a kultúra és mindenképpen szeretnék megtanulni arabul. Úgy gondolom, hogy óriási - talán még kiaknázatlan - lehetőségek rejlenek ebben a nyelvben, ami szerintem nagyon szép is, amellett, hogy hasznos.

Egyénileg szeretnék tanulni, ugyanis nem nagyon van lehetőségem sem a tanfolyami, sem a tanári segítséggel való tanuláshoz. Tudom, hogy egy nehéz nyelvről beszélünk, de bízom magamban és Bennetek is!

Igen, olyan értelemben, hogy szeretném, ha ajánlanátok nekem nyelvkönyveket, hanganyagokat, számítógépes szoftvereket és mindezekhez elérhetőséget is, hogy hol vehetem meg őket - vagy esetleg honnan tudom letölteni! :D

Sokat keresgéltem már a neten, de nem találtam semmit...


Angol tudás megvan, úgyhogy ne csak magyar nyelvűeket ajánljatok! Persze, az lenne a legjobb! :)


Minden, tényleg minden lehetőség érdekel! Aki úgy érzi, hogy tudna nekem segíteni, az kérem írjon! :)


Előre is köszönöm a válaszaitokat! :P


2009. nov. 1. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem akarlak elkeseríteni de leszögeznék pár dolgot a tisztánlátás érdekében:

1.Az arab nyelv fordítottja az angolnak, olyan szempontból hogy először kb.középfokig elég nehéz de utána már viszonylag könnyen fejlődik az ember.

2.Nehéz, ha nem lehetetlen autodidakta módon, tanári segítség nélkül Mo.ról tanulni, az Elte arab tanszékén amúgy tudsz arab tankönyvet venni de szerintem nem egy nagyon jó könyv.Neten nem tudom mik vannak de nagyon sok midnent éns e láttam sajnos.A kiejtés meg a másik, sok magyartól eltérő hang van,ez is nehézséget okoz.

3.Az már a legkisebb dolog, hogy az irodalmi nyelv a fuszha(amit ugye tanítanak) senkinek sem az anyanyelve,a beszélt nyelv országonként sőt régiónként más és más amely kint sok kellemetlenséget okozhat mivel az emberek többsége nincs hozzászokva vagy nem is tud élőbeszédként "irodalmiul" beszélni.

2009. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Úgy tudom, hogy a legtöbb arab nyelvben nincs mássalhangzó, ezért hatalmas nagy gyakorlat kell ahhoz, hogy egy szót helyesen ejts ki. tanár nélkül ezt elég nehéz...
2010. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kezdésnek ajánlanám a Rosetta Stone programot.

Asszem van arab féle változatban is.

2010. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Láthatjátok, hogy a kérdést még november elején írtam ki. Azért emeltettem most ki, mert ismét aktuálissá vált számomra a nyevtanulás. Mostantól egy picit több időm lesz újra foglalkozni a nyelvvel.

A terveim továbbra sem változtak, úgyhogy ilyen formán a kérdés is változatlan marad. Némi kiegészítéssel. De erről majd a végén!


Ajánlottátok a Rosettat. Ami nekem meg is van, köszönöm szépen. Tetszik is, nagyon jó, csak az írást azt nem tanítja meg... Ez az egyetlen bajom vele. Mert kezdőknek egyébként szerintem nagyon hasznos tud lenni ez a kis(?) progi.


Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy olyan könyveket vagy weboldalakat(!) ajánljatok, ahonnan az írástól kezdve, a nyelvtani finomságokon át minden megtalálható! És érthetőek a magyarázatok! Nyugodtan lehet angol nyelvű is. Sőt, angolul még könnyebben is lehet találni ilyen oldalt. Remélem van ilyen! :)


Az első válaszadó írta, hogy az arab nem egységes nyelv. Ezt én is tudom, de ugyanakkor úgy olvastam, hogy számukra a váltás a saját dialektusuk és az irodalmi arab között nem jelent különösebb nehézséget. Lehet, hogy tévedtem?

De, ha nem nekem van igazam, akkor talán kikéne választanom egy dialektust és azt megtanulni - vagy ez egyébként sem ártana? Esetleg hülyeséget beszélek? :)

Nyugodtan mondjátok meg!


És légyszíves, ne hagyjátok behalni a kérdést! :)


Előre is köszönöm a válaszaitokat!

2010. jan. 23. 21:38
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy két torr. oldalon láttam néhány arab nyelv könyvet...
2010. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
28%
Én arab -iranisztikás vagyok az Eltén. Na jó!NEm is
2010. jan. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2010. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
63%

Nem igaz, hogy nincsenek mássalhangzók! A magánhangzókat nem jelölik, csak tankönyvekben, aztán elhagyják őket.

A betűket itt tudod megtanulni:

http://www.youtube.com/user/pbneurogirl#p/u/11/E2Dab4agZDQ

http://www.youtube.com/user/pbneurogirl#p/u/10/cwjPhXXX9i8

Itt pedig megtanítja hogyan kell kötni a betüket:

[link]

Könyvek közül: Teach yourself arabic, amivel egyedül is lehet tanulni, bár nem könnyű. Az Idegennyelvű könyvtárban megtalálható.

2010. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Válaszolva mér korábban az én válaszomra írt kommentedre, hogy tudnak-e váltani az irodalmi és a beszélt nyelv között? Erre egy szír barátomat idézem (akivel szír arabul szoktam beszélgetni, szóval nem voltam tisztában az irodalmi arabjával): Kérdeztem: Te mennyire tudsz beszélni irodalmiul? Válasza: Nem tudom, még sose próbáltam... A legtöbb ember érti,de nem beszéli. Minél inkább nyugatabbra mész (ld.Magreb-országok) ez annál inkább igaz, furcsaság számba megy nekik, mivel nem az anyanyelvük, és senkié sem az, persze sok függ beszélőpartnerünk iskolázottságától is.

Magánhangzók vannak, de az írásban nincsenek jelölve csak a rövid mgh-k alapesetben.itthon megtanulni szerintem nem igazán lehet magas szinten, főleg a kiejtés az, amit a nyelvtanulók többsége nem igazán szokott tudni elsajátítani, de a nehézsége nem ebben rejlik, nem tudom, most ezt fejtsem-e ki hogy miben is :) Remélem azért okosabb lettél.

2010. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
2011. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!