Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség! Nem megy az angol!...

Segítség! Nem megy az angol! Segítesz?

Figyelt kérdés
Az iskolában az angolt tanulom de valahogy nem nem megy. Szerintem köze lehet ahoz hogy altalánosban szarok voltak a tanárok és nem foglalkoztak a rosszabb képességű diákokkal. Most 11-es vagyok és alig tudok valamit... azaz érteni értem a lényeget de nem tudom használni mert nem tudom tanulni a szavakat. Erre nem tudtok megoldást véletlenül? Mostmár tényleg szeretnék jobb lenni angolból!
2009. okt. 26. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
nekem is ez van, béna vagyok angoll, mert általánosban sz*rok voltak a tanáraim. Szótanulással nincs bajom, mert azt csak tanulni kell, nekem a modnatok összeállításával van problémám.
2009. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
77%

Olyan tanulási formát kell keresni, ami ÖRÖMET okoz. Nem arra gondolok, hogy a pároddal tanulj, hanem hogy keress olyan filmet, könyvet, angol honlapot, dalszövegeket (lyrics), vicceket (jokes), stb.-t, amivel szívesen foglalkozol. Próbálj Te írni ilyesmit, én pl. még alapfok előtt írtam/fordítottam vicceket, később rájöttem, hogy mennyi hibával, de nem ez a lényeg, hanem hogy jókedvvel csináld, mert ha érzelmileg nem kötődsz hozzá (pozitívan), akkor nem lesz hatékony (powerful, efficient, effective).

Mit gondolsz régen miért nem tanult meg szinte senki oroszul a suliban? Mert utáltuk. Meg kell tehát szeretned az angolt, nem a tanárodat, nem a tankönyvedet, hanem azt, hogy ezzel képes leszel angolul írni, olvasni, mindenféle idegenekkel beszélni, és ez cool, isn't it?

2009. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha akarsz,engem fölvehetsz msnre,szívesen beszélek veled angolul,csak írj egy privát e-mailt!
2009. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
77%

Ez velem is így volt.Én szerettem a nyelvet csak nem foglalkoztak velem és ezért nem tudtam.És most felkerültem középiskolába és mindent újra kezdtem egy év alatt megtanultam azt amit általánosban 5 évig tanultam.Most 10-es vagyok és amit akarok azt elmondom.Persze nem hibátlanul meg néha kell kis segítség de le tudom fordítani az anyagot tudok válaszolni a kérdésekre a témával kapcsolatban és ha nagyon muszáj lenne a hétköznapokban is el tudnék igazodni.Szóval hozzáállás kérdése minden.Szoktam youtube-on interjúkat fordítani,CNN-t nézni és skype-on beszélgetni olyanokkal akik az USA-ban élnek...és sokat segít minden nap valamivel bővül a szókincsem és megismerkedek kifejezésekkel amiket használnak.Ha valamit nem tudsz akkor ott a webfordító az segít..[:

This language is fantastic!

Good luck!(:

2009. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Szómagoláshoz [link]

Regisztrálni kell, beírni a szavakat két nyelven, (make flashcards) és ötféle módon gyakoroltatja egész addig, amíg 100%-ig nem tudod. Angol nyelvű, esetleg kérj segítséget a kezdeti lépésekhez olyantól, aki jól ért angolul. Amióta a tanítványaimnak megmutattam, mindenki ötös szódolgozatokat ír.

2009. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!