Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat, és...

Mit jelent ez a mondat, és hogy kell kiejteni (francia)?

Figyelt kérdés

Les gueules cassées

Amire eddig jutottam,hogy "Törött arcok" vagy ehhez hasonló a jelentése.Nade hogy kell kiejteni?


2013. aug. 4. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
kb.: "lé göl kásszé"
2013. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lé göl kásszé.

Valakinek betörték a képét, azt jelenti. "betört pofák", szó szerint.

2013. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat/segítséget!

Őszintén szólva kicsit csalódtam a kiejtésben,mert a a fejemben -francia nyelvtudás nélkül-valamivel jobbnak gondoltam,valami "le güeles kásszéész" :D

Köszi még egyszer! :D

2013. aug. 5. 00:50
 4/8 anonim ***** válasza:
A g és q utáni 'u'-t soha nem ejtjük!
2013. aug. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a szó végi -e és -s betűt sem, 1-2 kivételtől eltekintve.
2013. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző válaszok mind helyesek.

Annyit tennék csak hozzá, hogy ez nemcsak egy egyszerű "mondat", hanem egyben egy elnevezés is.

Az első világháború túlélő sebesültjeit hívták így, és azokat is, akik a háború után nem tudtak újra beilleszkedni a rendes civil életbe. (Ez persze így csak egy kurta összefoglalás).


A franciául tudóknak:


[link]

2013. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én(is) az összeroncsolt arcú emberek után találtam rá erre a mondatra.
2013. aug. 5. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kifejezés eredetileg azokra a katonákra vonatkozott, akik az arcukon vagy a fejükön sérültek meg az első világháborúban.

Később átvitték azokra is, akik csak "egyszerű" túlélők voltak, még a háború utáni spanyolnáthából kigyógyultakat, majd a fogságból hazatérőket is ebbe a kategóriába sorolták...

2013. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!