Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelentenek ezek a német...

Mit jelentenek ezek a német mondatok?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná ezeket fordítani mert én nem értem ezeket a mondatokat :/


1. Du weißt ja, dass schon vor einiger Zeit beschlossen habe, aus dem Studentenwohnheim auszuziehen, weil es mir da zu laut war.

2. ...Aber du kannst dir nicht vorstellen, wie anstrenged es ist, umzuziehen.

3.Das wäre sehr viel billiger als alles neu zu kaufen.

4. Was wird denn da geprült und was ist ein Hundeführerschein?

5. Ich wäre Ihnen sehr besonders wenn Sie mir einige Prospekte schicken würden, damit ich entscheiden kann, ob so ein Kurs für mich und meinen Hund wirklich geeignet ist.

6. Diejenigen, die für das Kioskangebot verantwortlich sind, kommen schon um halb acht zut Schule.

7. Er bezahlt mit seinem eigenen Geld, das er freitags von Tom, die für die Kasse verantwortlich ist, wjeder zurückbekommt.

8. Die Zahl auslandischer Studenten an deutschen Hochschulen hat deutlich zugenommen.


Nagyon szépen megköszönném ha tudna valaki segíteni.



2012. nov. 27. 16:20
 1/6 webnyelv ***** válasza:

1. Hiszen tudod, már egy ideje elhatároztam, hogy a kollégiumból kiköltözöm, mert nekem ott túl hangos volt.

2. De el se tudod képzelni, milyen strapás a költözés.

3. Sokkal olcsóbb lenne, mint az egészet újonnan megvenni.


4. A geprült nem elírás, és geprüft? Akkor: Mit vizsgálnak meg akkor, és mi az a kutyajegy?

5. Különösen hálás lennék, ha küldenének néhány prospektust, hogy el tudjam dönteni, hogy egy ilyen kurzus nekem és a kutyámnak tényleg megfelelő-e.

6. Ugyanazok, akik a trafik kínálatáért felelősek, már fél nyolckor jönnek iskolába.

7. Saját pénzével fizet, amit péntekenként Tomtól, aki a kasszafelelős, újra visszakap.

8. A német egyetemeken/főiskolákon tanuló külföldi diákok száma jelentősen megnőtt.

2012. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 webnyelv ***** válasza:
6. Nem "ugyanazok", hanem "azok".
2012. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Du weißt ja, dass ich schon vor einiger Zeit beschlossen habe,


5. Ich wäre Ihnen sehr besonders wenn Sie mir einige ...

--------

...sehr dankbar wenn....

--------

...das er freitags von Tom, die für die Kasse verantwortlich ist,...

...das er freitags von Tom, der (Tom ist nicht weiblich!)für die Kasse verantwortlich ist,...

-------

Hundeführerschein=kutyafelvezetöi engedély

2012. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:
Igen, néhány elírás és szókihagyás volt benne. Hogy mi az a kutyafelvezetői engedély, arról fogalmam sincs, gondolkoztam is, mit írjak oda. :)
2012. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia webnyelv!


A "Hundeführerschein" a vakvezetö kutyáknak van. Meg általában a mentökutyáknak, rendörkutyáknak. Szóval azoknak a kutyáknak van ilyen, amelyek önnállóan végeznek el feladatokat, parancsszóra. De amelyik kutya a kutyaiskolát elvégzi, az is kap egy ilyen "Bizonyítvány"-t.

2012. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ich wäre Ihnen sehr dankbar, wenn Sie mir einige Prospekte schicken könnten, damit ich entscheiden kann, ob so ein Kurs für mich und meinen Hund wirklich geeignet ist.
2014. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!