Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a német mondat...

Mit jelent ez a német mondat (tesztkérdés)?

Figyelt kérdés

Er wird auf dem Sportplatz ...

A) gewesen zu sein

B) gewesen sein

C) gewesen

D) zu gewesen sein


Helyes: B)



2012. nov. 5. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
A "B" a jó - a kjelentése :n(ö )a sporttéren/sportpályán jelen lesz.
2012. nov. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azt nem értem miért kell a mondatba a "gewesen" és a "zu". Mi ennek a nyelvtannak a pontos neve a jövő időn belül? Átnéztem a nyelvtan könyvemet a jövő időknél és nem találtam ilyen szerkezetet.
2012. nov. 5. 17:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, a "zu" nem kell...
2012. nov. 5. 17:10
 4/6 webnyelv ***** válasza:

B) a helyes és nincs benne zu!

Ez a Futur II: A werden ige ragozása jelen időben + befejezett főnévi igenév. Múltra vonatkozó valószínűséget fejez ki, ahogy a sima jövő idő (Futur I) pedig jelenre vonatkozó valószínűséget is kifejezhet.


Azt jelenti, hogy "Ő bizonyára a sportpályán volt"


(Sima jövő idő kifejezhet jelenre vonatkozó valószínűséget, nem csak jövő időt: Er wird auf den Sportplatz sein = Bizonyára a sportpályán van. Vö. a magyarban is: Hol lehet? - Szerintem a sportpályán LESZ.

A valószínűség kifejezésére a werden helyett használhatók még a módbeli segédigék is, pl. sollen, können, amik a valószínűség különböző mértékét fejezik ki, és stilisztikai értékük van.)

2012. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Még annyit ehhez, hogy a főnévi igenévnek több alakja is van a németben: jelen idejű (pl. sein, arbeiten) és múlt idejű (gewesen sein, gearbeitet haben). (Ezen kívül van szenvedő alakja is a főnévi igenévnek jelen és múlt időben is, ez most nem érdekes.)


Ahogy a jelen idejű főnévi igenevet egyidejűség kifejezésére használjuk pl. zu + Infinitiv szerkezetekben, úgy a befejezett főnévi igenevet előidejűség kifejezésére használjuk, pl.:


Ich freue mich, dich zu sehen. (Örülök, hogy látlak.)

Ich freue mich, dich gesehen zu haben (Örülök, hogy láttalak.)


Ezen kívül a befejezett főnévi igenevet használjuk a Futur II képzéséhez, valamint módbeli segédigék mellett is előfordulhat. Szóval innen a Futur II képzése: werden + múlt idejű főnévi igenév.

2012. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 6. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!