Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk az angolban...

Mikor használunk az angolban -ing-es alakot?

Figyelt kérdés
Az összes esetre kíváncsi lennék.
2012. okt. 29. 08:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor a kettőre válaszolva:


1. sosem volt kőbe vésve, hogy bizonyos lexikális igéket nem lehez folyamatos alakba tenni (hülyeség is lett volna). Azonban tény, hogy bár anyanyelvű mondhatja, hogy "I'm remembering" vagy "I'm loving it", az illető nyelvtantanára feltehetően rosszallóan fog ránézni. Persze ez nyelvi purizmus, de egy nyelvtanulónak ezt figyelembe kell vennie, és nem mondhatja, hogy "ja, hát ha anyanyelvűek is mondhatják, én miért nem?".


2. Másik tény: bizonyos igéknek viszont tényleg nincs folyamatos alakjuk. Csak én nem a fentiekre gondoltam, hanem pl. must, can, might stb. Ezek nem vehetnek fel 'ing' képzőt, és folyamatos alakban csak úgy szerpelhetnek, mint "must be ...ing" stb.

2012. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!