Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használunk az angolban...

Mikor használunk az angolban -ing-es alakot?

Figyelt kérdés
Az összes esetre kíváncsi lennék.
2012. okt. 29. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
folyamatos jelenben
2012. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vagy folyamatos múltban, present perfect contonuosban stb. Bocs, de ha az összes esetre kíváncsi vagy, ajánlom, keress fel egy többmillió szavas korpusz gyűjteményt, mert nem bírná el ez a honlap, ha mindent ide akarnánk másolni.


Ha arra gondolsz, nyelvtanilag mit fejez ki, az egyszerűbb, de felesleges, hiszen ha ilyen kérdést felteszel, akkor az egész nyelvtant még felesleges.

2012. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én az eseteire vagyok kíváncsi, hogy például a magyar -ni képzős szavakban, vagy akármi...
2012. okt. 29. 10:08
 4/11 anonim ***** válasza:

"Én az eseteire vagyok kíváncsi, hogy például a magyar -ni képzős szavakban, vagy akármi..."


- Esetei főneveknek van (alanyaeset, tárgyeset stb.). A mondat második felét meg nem értem.

2012. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 webnyelv ***** válasza:

Hát van egy pár eset. :D

- Folyamatos igeidők

- jelzői, okhatározói, módhatározói, időhatározói mellékmondatok rövidítésére

- elöljárószók után

- lehet alany, tárgy (Itt sokszor a to+főnévi igenév is használható)

- Bizonyos igéknek ez a vonzata, de valahol to is használható helyette, ez megint hosszabb téma lenne.


Kapásból ezek jutnak eszembe. Rideg, példák nélküli vázlat, amit írtam.

Egyébként szakdolgozat, disszertáció terjedelemben lehetne írni a kérdésről.


A köv. link talán segít még:

[link]

2012. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokkalta okosabb lettem a link nagyon hasznos volt. Kezdem érteni, köszönöm szépen. Minden főnévi igenévnek inges alakot kell használni, semmi kivétel nincs?
2012. okt. 29. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:

"Minden főnévi igenévnek inges alakot kell használni, semmi kivétel nincs?"


- Na, ezt nem nagyon értem. Arra gondolsz, hogy minden igét kell-e bizonyos esetekben 'ing'-gel ragozni? Ebben az esetben a válasz igen, azzal a kikötéssel, hogy bizonyos igéket nem lehet képezni ilyen formában. Az ő esetükben nem is lehetséges, hogy ilyen igeszerkezetben szerepeljenek.

2012. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam, köszönöm szépen a segítségét.
2012. okt. 29. 14:05
 9/11 webnyelv ***** válasza:

7. Minden igének van ING-es alakja, nem? Max. folyamatos igeidőbe nem tehetjük.

---

A főnévi igenévvel olykor felcserélhető:


To speak about literature is very interesting.

Speaking about literature is very interesting.


It is very interesting to speak about literature.

It is very interesting speaking about literature.


Erre írtam, hogy lehet alany a to-s főnévi igenév is és az ING-es alak is.

2012. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én ezt olvastam Holló Krisztina Tanuljunk angolul című könyvében: "rég megdőlt az a szabály, hogy bizonyos igéket NEM LEHET folyamatos igeidőkben használni. Egyfajta >>folyamatosodási<< tendencia figyelhető meg manapság az angol nyelvben, különösen az amerikaiban. Nézzük csak meg a frappáns kis MCDonald's szlogent: I'm lovin' it. Minden szabálynak ellent mond, hiszen az érzelmeket kifejező igéket nem tesszük folyamatos igeidőkbe.".
2012. okt. 30. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!