Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 nyelvtani teszt, valaki?

3 nyelvtani teszt, valaki?

Figyelt kérdés

1. … is no use … with him.

a, There,arguing

b, There,to argue

c, It,arguing

d, It,to argue


tipp: c



2. No one saw Tom go out, … ?

a, does he

b, did he

c, did they

d, didn’t they


did he or did they?



3 He wanted to know … .

A, that when it would be over

B, that what time it would end

C, when it was going to end

D, when was it ending


2012. okt. 2. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. C

2. C - ez olyan egyedi dolog, hogy no one - did they? mert igazából a they helyére nem lehet semmi értelmeset tenni, így marad a they

3. C - a that what és a that when együtt nagyon nem jó, még az is lehetne hogy when was it to end.

2012. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszike!
2012. okt. 2. 19:52
 3/14 anonim ***** válasza:
3.C, D-nél nem jó a sorrend
2012. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 webnyelv ***** válasza:

2. D - mert question tag-nél állításnál tagadó, tagadásnál állító alakba kerül a question tag!

3. C - mert egyenes szórend kell mellékmondatban, hiszen ez nem kérdő mondat.

2012. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

webnyelv!

2. nél a no one miatt nem lehet tagadó nemde? :-)

2012. okt. 3. 08:21
 6/14 webnyelv ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem az a mérvadó a question tag-nél, hogy az ige milyen alakban van, állító vagy tagadó alakban van-e. Én legalábbis ilyen szabályt még nem láttam, hogy ilyen tagadó névmások befolyásolnák a question tag-et.
2012. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 webnyelv ***** válasza:
Anybody didn't see ..., did they? - Itt tuti, hogy did they lenne.
2012. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

amit írtál (Anybody didn't see ..., did they? ) biztos jó, de a no one-es kérdéses számomra.

tigi vajon mit gondol erről?

2012. okt. 4. 05:08
 9/14 A kérdező kommentje:

talán abból gondoltam,hogy nem állhat tagadás az utókérdésben,mert hogy negatív határozók után ugye nem állhat, és gondoltam, akkor no one után sem.

(She seldom/never talks,does she?)

2012. okt. 4. 05:12
 10/14 webnyelv ***** válasza:

Ez a "nobody"-s mondat most már engem is érdekelne... Az a baj, semmilyen könyvben nincsenek ezek a question tages dolgok teljesen kimerítően leírva, legalábbis még nem láttam. :(

De lehet, hogy neked van igazad, de 100% biztosra nem merném venni.

Amúgy szerintem kicsit humbuk ez a tesztkérdés, mert tudtommal így is, úgy is lenne értelme a mondatnak, csak mást jelent, amit középfokon nem kell tudni. Ezt is itt derítette ki egy válaszoló nem olyan rég egy kérdésben.

2012. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!