Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Min.60%-os emelt szintű angol...

Min.60%-os emelt szintű angol érettségiért kapok C típusú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 2 évvel ezelőtt még így volt, és hogy tettek már fel ilyen kérdést, de azóta lehet változtak a törvények, interneten pedig elég szerencsétlenül keresgélek, és eddig nem találtam túl sok mindent..

2012. aug. 31. 09:37
1 2
 1/16 hájaaa ***** válasza:
4%
Nem, nem kapsz. NYelvvizsgáért nyelvvizsgáznod kell, hiába az emelt szint akkor is.
2012. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Már nem kapsz hanem plusz 50 pontot
2012. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Középfokú nyelvvizsgára kiválthatja...
2012. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hájaaa ***** válasza:
0%
Ja ezelőtt 3éve...Már rég nem
2012. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

hülyeségeket írtok már bocs.

ha sikerül az emelt angol érettségid 60%ra, akk kapsz egy középfokú nyelvvizsgát is (persze ez fordítva nem igaz!).


és ha valaki emelt angol érettségin 60% felett teljesít ÉS még további két érettségi tantárgyból sikeres érettségi vizsgát tesz ANGOL NYELVEN akk felsőfokú nyelvvizsgát kap.


és ez 100%. nem egy osztálytársamnak lett meg így a nyelvvizsgája (természetesen idén).

2012. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 hájaaa ***** válasza:
9%

Ha tényleg így van az azért elég nagy vicc. Egyetemen a 60% sok tantárgyhoz épp csak a kettes szintet éri el. Én még mindig szkeptikus vagyok effelől.

"van egy ismerősöm" típusú bizonyíték meg nekem nem az.

2012. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

az egyetem, de az teljesen más tészta. kettőt nem lehet összehasonlítani (mármint a pontozási rendszert).


az osztálytársaimat nem tekintem "csak ismerőseimnek". 4 évig jártam velük egy osztályba.

de most az egyetemi beiratkozáson is volt egy kölök akinek volt "rendes" nyelvvizsgája, plusz még angolból emeltezett is, és annál is kapott. (épp ezt kérdezte meg h a lapra melyiket írja fel)

2012. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 hájaaa ***** válasza:
0%
Azért egy középszintű érettségi 90%-át én még mindig jobbnak tekintem mint egy emeltszintű 60%át.
2012. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 webnyelv ***** válasza:
79%
Szerintem sem igaz, amit sokan írtak itt előttünk. Emelt szintű érettségi 60% felett középfokú nyelvvizsgát is jelent. Ezt mostanában több kérdésben is leírták itt, és régebben én is része voltam ennek, ez persze már régebben volt.
2012. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-öst javítanám.


1. Külön nyelvvizsga igazolást nem kapsz, de a 60%-os emelt érettségi EGYENÉRTÉKŰ. Bekönyvelik az érettségibe, és a diplomához nem kell külön nyelvvizsgát tenni.

Illetve egyes helyeken ugyanúgy fizetni kell utána nyelvvizsga pótlékot, mint a 'rendes' nyelvvizsga után.


2. Csak akkor lehet érettségin felsőfokút szerezni, ha kéttannyelvű iskolába jár az illető.


Ha ez nincs meg, hiába érettségizel akár 5 tárgyból idegen nyelven ugyanúgy csak a középfokút kapod meg, az emelt érettségi után.

2012. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!