Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyikért kapunk több pontot?...

Melyikért kapunk több pontot? Egy 90%-os középszintű angol érettségiért vagy egy 70%-os emeltszintű angol érettségiért?

Figyelt kérdés
A felvi.hu-n számolgattam a pontokat (11.osztályos vagyok még!) és 70%os angol emelt érettségire kevesebb pontot adott mint 90-es angol középre.
2011. jan. 23. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát két fajta pontszámítás van. Az egyiknél a közepes megoldás, míg a másiknál az emelt szintes ér több pontot...

Szóval annál amelyiknél megduplázzák 2 érettséginek az eredményét annál a középszintű jobb.. Legalábbis tavaly még csak +40 pontot ért egy emelt szintű érettségi, ám mostanság már 50ről is hallottam...

2011. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Válaszolnak üzenem, idén még mindenképp 40 pont jár az emelt szintért.

Amúgy, szerintem attól is függ, hogy ahova jelentkezel, számít-e az angol. Teszem azt, műszaki suliba jelentkezel, ott nem kapod meg emelt szintért a 40 pontot.

2011. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézzünk 1 példát arra, hogy mondjuk elfogadják az adott szakon az angolt és a törit. Előbbiből (emelt)70%-ot, utóbbiból(közép) 85%-ot írsz. Így lesz 70+85+40=195 pontod, már ami az érettségi pontokat illeti (az idei számítás szerint). Míg ha középszinten írsz mind2-ből, akkor mondjuk 90% az angol, 85% a töri és mondjuk van 1 középfokú angol nyelvvizsgád 28 pontért:203 pont. Arról nem is beszélve, hogy 70%-os emelttel a pontduplázás nem túl előnyös, de ha összeadod a tanulmányi eredményed az érettségi pontjaiddal, akkor is elég jól lehúzza az összpontszámod. Ja és az emelt angol 40 pontot ér, azaz ugyanannyit, mint a felsőfokú, pedig ,,csak" középfokút ér... És egy jogcímen csak egyszer számol6sz többletpontot. Szóval szerintem ne nyelvből emeltezz.
2011. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és a történelemmel is így van?
2011. jan. 24. 20:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Töriből azért jobb emeltezni, mert - persze ha jól sikerül - mert az érte kapott 40 többletponthoz még hozzácsaphatod a 28 pontot érő közép- vagy 40 pontot érő felsőfokú nyelvvizsgádat. Vagy az is jó, ha 2 nyelvből vagy perfekt.
2011. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!