Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az "is" szerepe az angolban...

Mi az "is" szerepe az angolban? Tulajdonképpen mi ez? Kezdő vagyok!

Figyelt kérdés
Abból indulok ki, hogy "What is this?" A what azt jelenti, hogy mi, a this pedig ez, de mi az is?
2012. aug. 25. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létige. Nem fordítjuk le, de minden angol mondatban kell lennie létigének, ha más nincs.
2012. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor az "are" is ugyanez?
2012. aug. 25. 14:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

létige, csak nálunk E/3 személyben nem szoktuk használni. pl. én éhes VAGYOK, te éhes VAGY, ő éhes. Kérdéseknél sem. DE az angolban mindig használják a létigét E/3 személbyen is


tehát azt jelenti: Mi van ez? (Mi ez?)

2012. aug. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,hogy elmagyaráztad, nagyon kedves vagy! az elsőnek is köszi.
2012. aug. 25. 14:23
 5/6 webnyelv ***** válasza:
100%

A magyarban van névszói állítmány is, az angolban (és sok más nyelvben) nincs sima névszói állítmány, csak névszói igei állítmány.

A magyarban valami rejtélyes okból kimarad a létige E/3-ban jelen időben:

Én jó vagyok

Te jó vagy

Ő jó -van -nem kell ide ige.


Múlt időben már nem maradhat el:

Én jó voltam

Te jó voltál

Ő jó volt


Az angolban jelen időben sem maradhat el:

I am good

you are good

he is good


Az E/3 személyű névmás helyett persze állhat más is, egy név, főnév, annak lehet jelzője, stb.:

Peter is good

Peter's father is good.

A this névmás is állhat helyette:

This is good.

This is a house.


Kérdésnél megfordul a szórend:

Is this a house?

Ha az alanyra kérdezünk, az "a house" el is marad, és az elejére kerül a kérdőszó:

What is this?


Egy másik, egyszerűbb megközelítés: minden angol mondatban van ige! Ha magyar alapján nem lenne, akkor is oda kell tenni, hogy "is" vagy "are".

2012. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hűha, nagyon köszönöm, kedves vagy, hogy így elmagyaráztad nekem, köszönöm!
2012. aug. 25. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!