Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik ez az igeidő angolban...

Melyik ez az igeidő angolban és hogyan kell képezni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amit akkor használunk, ha mondjuk egy történetet mesélünk már eleve múlt időben és ezután egy még régebben történő eseményt szeretnénk leírni. Pl.: Tom went to the shop and she met Kathy. Kathy was a beautiful girl 3 years ago. És erre a 'három évvel korábban' mondatra gondolok.

2012. aug. 17. 19:12
 1/6 A kérdező kommentje:
*and HE met Kathy, bocsi :)
2012. aug. 17. 19:15
 2/6 anonim ***** válasza:
A példádat nem igazán értem. Arra gondolsz hogy pl. hazaértem, és ugyanebben a mondatban azt is mondom, hogy boltban voltam (a hazaérkezés előtt). Akkor a hazaérkezés simán egyszerű múlt a boltban volt pedig befejezett múlt (had+ige 3. alak)
2012. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, valami ilyesmire. Köszönöm szépen :)
2012. aug. 17. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy példamondat:

The police paid no attention to Clare's complaint because she HAD PHONED them so many times.

2012. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sima múlt időt is lehet használni, the a past perfect hangsúlyozza az előidejűséget.
2012. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
past perfect
2013. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!