Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez hogy van az angolban?

Ez hogy van az angolban?

Figyelt kérdés

Az tök jó hogy elméletben megtanítják az ilyen szabályokat hogy pl present simple nél általános igazságok kifejezésére használjuk stb. De ez a való életben beszédben hogy jön elő. Nyilván az ember nem gondolja végig hogy ez most általános igazság akkor az present simple és én akkor most ezt fogom mondani hogy pl I usually get up at 6:30.

Szóval nem értem hogy ez hogy folyik a való életben.



2011. dec. 3. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
A valóságban ez úgy folyik, hogy amikor azt akarom kifejezni, hogy hatkor kelek, akkor tudom, hogy ezt Present Simple-lel kell mondani, mert tudom, hogy ez jelenti azt, hogy én általában ilyenkor kelek föl. Az igeidők használata nem olyan bonyolut dolog, mivel teljesen logikusan következnek egymásból.
2011. dec. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*De persze ezt az illető nem gondolja így át, hogy "na, most Present Perfect, akkor teszem az alanyt, az igét első alakban", hanem azért mondja így, mert tudja, hogy így kell.
2011. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És hogy tudnám ezeket rendesen megtanulni hogy mikor melyiket kell hogy mondjam.
2011. dec. 3. 17:52
 4/9 anonim ***** válasza:

"elméletben megtanítják az ilyen szabályokat hogy pl present simple nél általános igazságok kifejezésére használjuk stb. De ez a való életben beszédben hogy jön elő."


Pontosan úgy jön elő a való életben, ahogy elméletben tanították.


"Szóval nem értem hogy ez hogy folyik a való életben."


Úgy, hogy ha már alkottál 100 mondatot és olvastál 1000 másikat, amiben simple past van, akkor ösztönösen tudod, hogyan kell használni.

2011. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ma 17:52


Már az igeidők nevéből is elég pontosan kiderül, mire jók. Csak nagyon kevés olyan használatuk van, ami ettől eltér.


Meg kell tanulni a nyelvtani szabályokat, utána megtanulni számos példamondatot, kisebb példaszövegrészeket, mert konkrét példákon a legkönnyebb megérteni valaminek a használatát.

2011. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bár félek hogy az angol tudásom sose lesz normális már 10. vagyok de egy halom szánalom az iskolai angol tanítás. A legjobb csoportba vagyok mégis úgy érzem szart se tudok angolból. És a legjobbon kívül még van 3 csoport a legszarabba olyan is volt hogy rajzolniuk kellett angol órán. Hová süllyedt ez a rohadt oktatási rendszer szánalom. A tanár jó elvan összefosik valamit az órán azt a gyerek kikerül sík hülyén. És mindez egy jó nevű középiskolában.
2011. dec. 3. 18:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor már az 1000-edik mondatod mondod ki egy igeidőben, sokat olvasol/beszélsz, egyszerűen "elfelejted" a nyelvtant. Legalábbis én így vagyok/voltam vele. Inkább már azon kell gondolkodni hogy miért is úgy van a mondat ahogy, mármint hogy miért abban az igeidőben, miért van valami többes számban stb.
2011. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18:07


"Hová süllyedt ez a rohadt oktatási rendszer szánalom."


Hát nem tudom. Én végzős gimnazista koromban már rendelkeztem egy felsőfokú angol nyelvvizsgával, pedig ez is a magyar oktatási rendszerben történt.


Nem zárom ki, hogy vannak rossz tanárok, de az sem vitás, hogy vannak motiválatlan diákok, akik azt hiszik, hogy az órai angoltanítás egyedül fogja őket elvinni a nyelvvizsgáig. Azonban ez nem teljesen így van. Az iskola megtanítja a szabályokat, meg ad egy alapszókincset és egy kevés gyakorlási lehetőséget. Enélkül nehéz megtanulnia egy nyelvet egy 16-18 éves embernek, aki még nem elég érett ahhoz, hogy autodidakta módon tanuljon. De az iskolán kívül is kell erőfeszítéseket tenni. Aki okos, érdeklődő ember, az sokat olvas középiskolás korában. Mivel a legtöbb érdekes dolog angolul van, ezért angolul is olvas. Így aki érdeklődő és okos, az olvas angolul és gyűjt sok-sok plusz szókincset és nyelvi gyakorlatot amellé, amit az iskolában kap. Így eljut a nyelvvizsgáig a középiskolában. Nem a nyelvtanárok hibája, ha egy diák nem ilyen.


Ugyanakkor nem zárom ki, hogy vannak alkalmatlan nyelvtanárok. Erre jó példa az ide beírt millió kérdés az igeidőkről, amelyeket a legtöbb nyelvtanár, úgy tűnik, hülyén magyaráz el.

2011. dec. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

I usually get up at six thirty.

Present simple igen, meg altalanos igazsag, de inkabb ugy is ertendo hogy ismetlodo dolgok, napi rutin. Ilyen ige idoben hasznaljuk a tobbi aktivitast is pl a felkeles utan a zuhanyozni, iskolaba menni, feloltozni, ha rutin, es ismetlodes szeru, tehat mindennap megteszed, rutinszeruen ismetled ezeket a dolgokat.


Ilyen szemszogbol is kozelithetunk ra

2012. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!