Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk a 'got'...

Péter飛多 kérdése:

Mikor használjuk a 'got' szócskát az angolban?

Figyelt kérdés
pl: have you got many books? (sok könyved van?) minek bele a got? mi határozza meg, hogy benne kell lennie, vagy sem?

2012. aug. 10. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

semmi - mind a kettő helyes (Have you got/Do you have?)

az első angolosabb, klasszikusabb


mivel a have-nek nagyon sok szókapcsolata van, ahol főige, én személy szerint jobban szeretem és elegánsabbnak tartom a "have got" szerkezetet a birtoklásra, mint a sima have-et


gondolj bele: have a sandwich = egyél egy szendvicset

akkor "have a book = egyél egy könyvet"? :)))

persze, csak viccolok, mert a szövegkörnyezet úgyis kiadja, hogy a "have" éppen birtokol vagy sem


I have got a lot of books. -> have: segédige, ezért is kérdezhetek és tagadhatok vele, got: harmadik alak és ő jelenti a birtoklást(tulképpen alakilag egy pr. perfecttel állunk szembe:)

I have a lot of books -> have: főige és jelenti a birtoklást, viszont segédige kell, ha kérdezni vagy tagadni akarok: Do you have...?/I don't have...


Remélem, segítettem valamicskét.

üdv

:)

2012. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség:


I have already got a lot of books.


1) Már sok könyvet megszereztem. (Pl. barátok versenyeznek, hogy egy író életműsorozatát megvegyék, és erről beszélve mondja egyikük, hogy már sok könyvet megszerzett. Have (segédige) + got (get = megszerezni 3. alakja), az already időhatározóból kitűnhet, de inkább a szövegkörnyezet, magyarázat segíthet rámutatni, hogy ez inkább bef. jelen i.


2. Már sok könyvem van.

(Egyik barát rá akarja venni a másikat, hogy iratkozzon be több könyvtárba. Erre jöhet válaszként, hogy inkább nem, mert már van sok könyve...először azokat kellene elolvasnia :))


Ez esetben a 'have got' szerkezet inkább birtoklás értelemben áll a mondatban.


De a szövegkörnyezet az, amely egyértelművé teheti. Itt csak az "eredetre" próbáltam rávilágítani. :)


Remélem, picit sikerült, és nem sületlenséget írtam.



ui.: Tigi5 üdv! :)

2012. aug. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mormonokhoz járok angolra. Egyszer a csoportban valaki megkérdezte a texasi srácot, aki az órát tartja, miért hagyta ki a "got" szócskát a mondatból. A válasz: "Mert amerikai vagyok, nem brit." :)
2012. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal nincs is gond, ha állító mondatban kihagyja, mert az úgy helyes az amerikai angolban. DE kérdésnél, tagadásnál már akkor használja (használnia kell) a do, does vagy hasonló SEGÉDIGÉT, HA helyesen beszéli az anyanyelvét...
2012. aug. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!