Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik helyes a két mondat közül?

Melyik helyes a két mondat közül?

Figyelt kérdés

It’s easy to judge others. / It’s easy judging others.) (=Könnyű másokat megítélni.)


It’s completely useless to worry about her / It’s completely useless

worrying about her. (Teljesen felesleges aggódni érte.)


2012. júl. 30. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az első esetben az első, a másodikban pedig mindkettő helyes.
2012. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem úgy van, hogy mellékneves szerkezetek esetén to+Infinitive használható? gondolok itt pl. :It’s easy/difficult/hard/nice/pleasant/possible/impossible/important + to INf.
2012. júl. 30. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem ugy van ahogy az elso mondja! de sajna nem tom elmagyarazni :SSSS
2012. júl. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elmagyarázni sajnos én sem tudom, viszont találtam neked Infinitive-vel kapcsolatos oldalt. Hátha Te még nem láttad. Remélem segít!

[link]

2012. júl. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
azt az oldalt már olvastam, ott úgy írja inf.kell viszont sehol sem olvastam még olyan nyelvtant amely azt írja hogy a mellékneves szerkezet után használható gerund. :-) ilyet keresek. :-)
2012. júl. 31. 19:47
 6/10 webnyelv ***** válasza:

Ez az it's ... to ... nem más, mint egy összetett mondat, amiben a főmondatnak egy alanyi mellékmondat van alárendelve, és ezt a mellékmondatot to-val (és nem inggel) lehet rövidíteni. (Tehát a mellékmondatban nem ragozott ige van, hanem rövidítjük a mellékmondatot egy ragozatlan alakkal.)


Pl. az alanyi, tárgyi, célhatározói mellékmondatot to-val lehet rövidíteni, a jelzői mellékmondatot ING-es alakkal.


A Báti-Véges-féle angol nyelvkönyvben ez biztos, hogy le van írva. Ha nagyon érdekel, megkereshetem.


Hogy egyértelmű legyek: to-val jók az említett mondatok, inggel nem jók.


Ha mond valamit, a németben is zu + Infinitiv van ilyen esetben.

2012. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ha to-val jók a mondatok akkor értem. :-) nem kell keresned. Köszönöm.

(csak angol oldalon az volt írva, hogy mindkettő helyes,és hát jól el is bizonytalanított) :-(

2012. aug. 4. 22:24
 8/10 webnyelv ***** válasza:

Melyik oldalon írták, hogy helyes? Kíváncsi lennék.

Az az "useless worrying" valamiért nekem is jól hangzik, de nem tudnám megmondani, miért. De a to-val meg tudom indokolni, amit fent meg is tettem.

2012. aug. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 webnyelv ***** válasza:

Egyébként egy másik szabály szerint a to + főnévi igenév és a gerund (ING-es alak) is lehet a mondat alanya. Ha kicsit átalakítjuk a mondatokat, akkor tényleg mindkettő jó lesz:


Judging others is easy = To judge others is easy.

Worrying about her is useless. = To worry about her is useless.


Viszont az it's kezdetű mondatokról csak azt tudom, hogy azokban alanyi mellékmondat van, és hogy azokat to-val rövidítjük. Lehet, hogy ING-es alakkal is lehet rövidíteni, de ilyen szabályról még nem hallottam.

2012. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

te linkelted be nekem az oldalt egyszer, sulinet :-)

akkor írtam hogy jó kis oldal,viszont van egy jó pár hibás mondat :-)

2012. aug. 4. 23:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!