Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrizné az angol...

Valaki leellenőrizné az angol levelemet? Nyelvizsgára készülök!

Figyelt kérdés

(Írjon egy levelet amerikai barátjának, amelyben elulságolja, hogy új lakásba költöztök és adjon rövid leírást róla. Mentegetőzzön, hogy most csak kevés ideje van, legközelebb hosszabban ír majd a témáról)


Dear John,

I want to share a good news for you. I and my parents moved a new house last week.


In our house there are nine rooms. The living room, the kitchen, the toilet, the bathroom and the pantry in the downsairs and the three bedrooms and the hall in the upstairs. Besides we have a garage and a cellar.

There is a flower garden in front of the house and vegetable and fruit garden at the back.


I'm sorry but I said goodbye because no more time to tell you about our house. I promised I will written about it in more detail.

Write soon.


Yours,

XY



2012. júl. 10. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

I want to share good news with you. Me and my parents moved to a new house last week


Továbbiakban:

A WC mióta számít szobának?

Meg az éléskamra?

Nem kell a three bedrooms elé the. Rengetegszer elkövetted ezt a hibát, hogy rakhatnál többesszámban álló főnév elé the-t


A vége is botrányos.

I'm sorry but I have to say goodbye because I don't have enough time to tell you about my house. Meg ez így magyarul se valami szuper: Bocsi, de azt kell mondanom, hogy csáó, mert nincs több időm, hogy meséljek a házról.

Ez tiszta paraszt viselkedés.

A vége a legdurvább nyelvtanilag.

I promise I will wirte, de inkább I am going to write

a többi azt se tudom mi XD


Nyelvvizsga? Közép? Ugye nem:o

2012. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem in the downsairs, hanem simán "downstairs", ugyanígy nem "in the upstairs" hanem simán "upstairs" (="az emeleten")


a three bedrooms elé lehet the-t rakni, attól függ, mit akarsz mondani. Magyarul is más: "és három hálószoba az emeleten" vagy "és a három hálószoba az emeleten". Mindkettő értelmes.


and A vegetable and fruit garden


Az "I will written" honnan jött? Nincs ilyen, ez tényleg teljesen rossz.:) Will után, ha jövő idő, mindig az ige alapalakja áll.


Miért "said goodbye" és "promised"? Most köszönsz el, most ígéred meg, tehát jelenidő.


A mentegetőzésnél jobb lett volna valami konkrét kifogás, pl. Sorry, but my friends are waiting for me just now, we're going to the cinema, so I have to finish now. I promise I'll write about the house in more detail next time.

2012. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nagyon az elején vagyok azért tettem fel, hogy aki szeretné az javítsa ki. Tudtam, hogy lesz hiba, kell gyakorolni ha az ember nyelvvizsgázni akar, biztos nem holnap fogok menni legalább 1év múlva. Mindent megteszek annak érdekében, hogy fejlődjek, mert tudom, hogy kell. Legalább én próbálkozom és gyakorlok!
2012. júl. 10. 13:10
 4/10 A kérdező kommentje:

A végét elkébeltem, mert siettem: "I'm sorry but i must say goodbye to you now" az utána levő résszel nem tudom mi a probléma, azt akartam kifejezni: -nincs több időm, hogy meséljek neked a házunkról. Igérem fogok róla írni részletesebben.-

És az legyen a legkevesebb gond, hogy a WC a szobákhoz írtam, nem tudom akkor mi lett volna a legmegfelelőbb szó a "helység" kifejezésére, ha nem a -room-

Az tényleg hiba volt, hogy a three elé tettem -the- és ott tényleg elrontottam, hogy a in the helyet are kell!

2012. júl. 10. 13:16
 5/10 A kérdező kommentje:

ja és az tényleg jobb, hogy: I Don't have enaugh time

de azt nem értem h. I and my parent-nél miért Me van?

2012. júl. 10. 13:23
 6/10 A kérdező kommentje:
"doktorrossz" köszönöm szépen! :))
2012. júl. 10. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Lapozd fel a nyelvtankönyved és nézd meg a különbséget a személyes névmásoknál a hangsúlyos és hangsúlytalan között.

I - ez a hangsúlytalan, pl. I don't speak English. = Nem beszélek angolul. (én)

Me - ez a hangsúly. pl. Me and my parents - ebben az a lényeg, hogy ÉN és a szüleim. Hangsúlyos.


Remélem nem középfokot akarsz tenni, mert ez így botrányos. Alapból jó volna utánakeresned, hogy hogyan kell megírni egy levelet, van sablonja.

2012. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
alapfokkal kitörölhetem! Akárki akármit mondt akkor is meglesz és már leírtam az előzőekbeN de mégegyszer leírom MINIMUM EGY ÉV MÚLVA SZERETNÉM LERAKNI!!!!!!!! ÉS LE IS FOGOM, ENNYI!
2012. júl. 10. 18:56
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha találomra is értelmetlen mondatokat, avval nem segítesz magadon. Nézzél utána elsőnek, milyen sablon mondatokat/formulákat kell alkalmazni levélírásnál.
2012. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom! Köszönöm a segítséget! :)
2012. júl. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!