Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leellenőrizné ezt az...

Valaki leellenőrizné ezt az angol levelet?

Figyelt kérdés

A feladat ez volt:


Travel agency requires young person to help with enquiries on information desk at a student hostel June-September. Good English, some experience, computer skills essential.

Write a letter of application to Ms Jones.

--------------------------------------------------------


Dear Ms Jones,


I have read your advertisement about the job at a student hostel in a newspaper. I am writing to you in order to apply for it. In my letter I would like to describe why I think I am suitable for the position.


First of all, I can speak English fluently. I also have knowledge of Hungarian and a bit of German.

I am 16 years old, and started learning English at the age of 10. At the moment I am preparing for a language exam in it. I am intend to take it in May, so I will have certainly passed it by June.


Moreover, I've taken part in many English competitions since primary school. My biggest success was reaching 5th place in a nationwide contest when I attended 6th class.


For this reason, I try to contact foreigners to whom I can talk in this language. For instance, I often visit international events which are organised for students.

At a time a one-week meeting was held in Budapest, and I was asked to help with enquiries on information desk. I really enjoyed this kind of work because I think it is a great way to meet new people.


As for my computer skills, I have graduated an ECL course a few years ago. It consisted usage of Office programs and internet.


I am waiting for your answer eagerly.


Yours sincerely,

XY


2011. szept. 30. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:

én is holnap megyek telcre, ezeken gondolkodj el :

- címzett, saját cím, reference line, hiányzik(nem tudom hogy szándékosan-e, de tényleg ne feletkezz el ezekről !)

-ez hogy fluently és hogy most készülsz vizsgát tenni ellentmond egymásnak

-I am intend to take it...biztos hogy I am? Nem I intend?(nem tudom mi az az intend, máshogy mondanám)

I've taken helyett írd ki hogy have, levélben nem használunk összevont alakot

-i really enjoyed os mondatban nem i think it is, hanem i think it was(szerintem)

-i am waiting for your answer eagerly , nem tudom, ezt sem ismerem, azt szoktam írni, hogy I am looking forward to your answer.


Sok sikert a vizsgához, lehet hogy nincs minden úgy ahogy írtam, ha valami nincs úgy akkor légyszi írd meg :)

16/f

2011. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :) én nem holnap fogok vizsgázni, hanem majd májusban és BME-re fogok menni. a suliban van előkészítőnk és ez egy ottani feladat. a címzést nem írtam rá mert ez csak gyakorlás.

Az tényleg I intend, most néztem meg. Az I've-nél tudom hogy ki kellett volna írnom, de hozzá vagyok szokva a rövídítésekhez, az egész levélben kb 5x javítottam ki ezeket és ez az egy még így is benne maradt. am nekem azt mondták hogy hivatalosban nem lehet rövidíteni, de baráti levélben igen.

Én is gyakran írom a looking forward to-t, de most egy kicsit összezavart ez hogy mit írhatok hivatalosban és mit csak baráti levélben.


Neked sok sikert! :) am te milyen módszerrel készültél fel a vizsgára?

2011. szept. 30. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyáron résztvettem egy 3hetes tanfolyamon, intenzív volt,napi 4,5 óra nyelviskolában, kis csoportban:5-en voltunk diákok, és csodálatos felkészítő tanárnőnk volt :)sokkal hasznosabb volt ez a három hét, mint az utóbbi 2 év a suliban..meg most szeptemberben heti 2x1.5 óra volt, amik szintén értek valamit :)
2011. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az angolt tanultad elsőnek, vagy előtte másik nyelvet (is) tanultál? én már 6 éve tanulok angolt. szerintem a mostani angoltanárom (3,5 éve tanít) sokkal jobb mint az előző, így tényleg jobban lehet tanulni. A mi sulinkban van nyelvi osztály is, ott 9-be szinte semmi mást nem tanultak angolon kívül. egy év alatt eljutottak odáig ameddig mi (6 éves osztály, 7.be kezdtük a gimit) 3 év alatt :D
2011. szept. 30. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, az angol az első nyelvem, 6osztályos gimibe mentem és a gimis angoltanárnőt nem kicsit rühellem..neki nem nagyon köszönhetek semmit, de az általános iskolás tanárnőmnek annál inkább, 3.ban keztem most 10.es vagyok,de tavaly évvégén küzdenem kellett a hármasért, szal majd egy hónap múlva ha holnap jól mennek a dolgok, akkor a képébe röhöghetek, hogy dögöljön ketté !;) /bocs , de ezt ki kellett írnom magamból :D //
2011. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hogy sikerült a vizsgád és moilyen levél feladatod volt? :D

A kérdésre is várok még válaszokat :)

2011. okt. 2. 11:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali :) 1 picit atpofoztam a levedet. Majdnem jo :) Ezt a levelet ugy hivjak, hogy Cover letter,amiben csak par szot ejtesz magadrol es az gyakorlataidrol :) Mellette kell meg CV is.


Ime a letter:


Dear Ms Jones,


I have read your advertisement about the job at a student hostel in a newspaper. I am writing to you in regard above position during the summer period.


Currently, I am studying for (ide irod, hogy mit tanulsz), at the (school neve). This course includes English language that I have been learning since age of 10 beside German language at the Basic level. During my study, I was involved in many English competitions. Once I won the 5th place.


This past year I have been a volunteer with Student Organisation (felsorolsz parat), namely organised a few international events. Through these student organisations, I have started to gain experience of English language.


Because of my experience and studies at School that I would like to be of considerable use to you in this position. I am a team player and willing to do whatever is required or am directed to do. I have enclosed my CV and would love the opportunity to work for Your COmpany.


Thank you for your kind attention and consideration.


Sincerely

XY


Cheers :)

2011. okt. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, elirtam :) These past years ...
2011. okt. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!